st 22.2.2023

Vítězná příprava: Baník - Frýdek-Místek 1:0

Baník v přípravném utkání porazil Frýdek-Místek 1:0. O vítězství rozhodl z penalty Petr Jaroň.

Baník si v utkání, zejména v prvním poločase, vytvořil několik střeleckých příležitostí, ale žádnou z nich nevyužil. Velmi nebezpečnou hlavičku chytil na čáře Nemanjovi Kuzmanovičovi bravurně gólman Gergela, kousek chyběl teči Matěje Šína, po níž se míč zastavil na tyči, několikrát měl míč na hlavě Muhamed Tijani, ale nedokázal jej trefit, jak by potřeboval.

V závěru první půli byli blízko gólu i hosté, střela Teodora Janjuše se odrazila od tyče a podél lajny se míč vrátil zpět do hřiště.

Také ve druhé půli Baník tlačil, soupeř však bránil velmi srdnatě a favorit zápasu se do střeleckých pozic dostával složitěji. Rozhodla 78. minuta. Přihrávku Jiřího Fleišmana zastavil jeden z frýdeckomísteckých hráčů rukou, byla z toho penalta, a tu Petr Jaroň proměnil.

PAVEL HAPAL: "Chtěli jsme vytížit hráče, kteří v mistrovských utkáních neměli takovou minutáž, to splnilo účel. Pořád nás trápí koncovka, v první půli jsme měli tři nebo čtyři vyložené šance, které jsme nedali. Chtěli jsme vidět v akci některé hráče, například Enea Bitriho, kterého po příchodu přibrzdilo zranění. Ukázal, co o něm víme, je to zkušený hráč."