so 23.7.2022
MUZ

Vítězná generálka: Baník - Karviná 2:1

Baník generálku proti Karviné zvládl. I když z množství šancí, které měl, využil jen dvě, stačilo to na vítězství 2:1. O góly Baníku se na Městském stadionu postarali Petr Jaroň a Daniel Tetour.

Zápas začal překvapivě. Běžela čtvrtá minuta, hosté vymysleli šikovnou kombinaci, které dostala Jaroslava Málka do situace "sám na gólmana" a záložník Karviné si s šancí poradil.

Stav 0:1 vydržel zhruba šest minut. Pak Eldar Šehič krásným pasem našel u vzdálenější tyče Petra Jaroně, a ten do prázdné branky srovnal. 

A v 16. minutě poslal Baník do vedení Daniel Tetour. Přálo mu štěstí, protože jeho úmyslem bylo odcentrovat, s tím ostatně počítal i karvinský gólman Ciupa. Jenže míč se Danielu Tetourovi poněkud svezl na noze a místo někam k malému vápnu zamířil do branky. Nechytatelně, protože Ciupu nečekaně letící míč zkrátka přeplachtil a nedal mu šanci zasáhnout.

Skóre mohlo narůstat. Velkou šanci měl znovu Petr Jaroň. Míč mu na hlavu přesně posadil Muhamed Tijani, ale osamocený mladý baníkovský křídelník nasměroval svůj "koníček" zblízka o kousek mimo.

Další povedený křížný pas Eldara Šehiče byl tentokrát pobídkou pro Jiřího Fleišmana, který zakončoval poněkud z úhlu, z voleje a vedle.

Ve 25. minutě trefil Jiří Klíma břevno. Míč se od něj orazil k zemi před branku. Petr Jaroň pak z dorážky dopravil míč do sítě, ale byl mu máván ofsajd.

Jiří Klíma pak zakončil rychlou baníkovskou kombinaci na jeden dotek střelou přesně doprostřed branky, kde číhal připravený Ciupa.

Na konci první půle vytáhl Jiří Letáček na roh nepříjemnou táhlou jedovku Rezka.

Také ve druhém poločase měl Baník dostatek šancí na navýšení skóre. Proti šanci Nemanji Kuzmanoviče skvěle zasáhl karvinský gólman, který zakročil vynikajícím způsobem proti takřka gólové hlavičce Jakuba Pokorného i ráně Davida Buchty, jemuž míč proti noze přiklepl Daniel Smékal.

Eldar Šehič pak mířil mimo, Muhammed Sanneh nad a skóre už se tím pádem nezvýšilo.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

PAVEL VRBA: "Zápas měl svou kvalitu nejen z naší strany, ale i ze strany Karviné. Zápas jsme zvládli. Co měl mrzí, je top, že na to, kolik jsme si vypracovali příležitostí, skončil zápas jen 2:1. Gólů mohlo být z naší strany mnohem víc než jenom dva."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

23.
sobota
července
Baník VS Karviná
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 2:1
Branky: 9. P. Jaroň (Šehič), 16. Tetour – 4. Málek. Rozhodčí: Proske.
Diváci: 968

Sestavy

FC Baník Ostrava

Letáček – Ndefe (61. Sanneh), Frydrych (46. Chlumecký), Pokorný, Fleišman - P. Jaroň (61. Buchta), Kaloč, Tetour (61. Budínský), Šehić - Klíma (46. Kuzmanović), Tijani (75. Smékal).

MFK Karviná

Ciupa - A. Krčík (61. Zedníček), Soukeník, Žídek, Cienciala - Nešický (46. D. Krčík), Boháč (61. Stropek) - Mikuš, Málek (61. Svoboda), Rezek (61. Clement) - Papadopulos (61. Durosinmi).
19
David
Lischka
26
Muhamed
Tijani
24
Jan
Juroška
14
Petr
Jaroň
32
Lukáš
Budínský
4
Martin
Chlumecký
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
5
Jiří
Boula
33
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
20
Jakub
Pokorný
17
Michal
Frydrych
7
Karel
Pojezný
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
1
Martin
Hrubý
13
Daniel
Smékal
3
Muhammed
Sanneh