st 7.8.2024

Vítězná dohrávka: Baník B - Varnsdorf 2:0

Rezerva výborně zareagovala na nedělní nezdar s Vyškovem a v dohrávce 2. kola Chance národní ligy zdolala Varnsdorf 2:0. Góly zařídili Komljenovic a Kašpárek.

Úvod duelu patřil domácím, kteří byli aktivnější v útočné fázi, ovšem výsledkem byla pouze zajímavá střela Málka ze střední vzdálenosti, jež minula bránu hostů. Hosté o sobě dali vědět po čtvrthodině hry, ale povedenou Camarovu ránu lapil Struhař. O chvíli později pálil z otočky z hranice šestnáctky Petr Jaroň, ke smůle Baníku však minul bránu Varnsdorfu.

Domácí následně i nadále udávali tempo hry a před dovršením první půlhodinovky krásným projektilem vystrašil Pešla Dominik Holaň. Jeho pokus však prosvištěl těsně nad břevnem. Krátce před pauzou vypálil z pětadvaceti metrů Kosař, nicméně Struhař míč výborně vyrazil a Hudák se již k dorážce po souboji nedostal.

Baník začal aktivně i druhou půli, jenže Málek mířil přesně do míst, kde kraloval brankář Pešl. Ve 48. minutě se už Ostravané radovali ze zasloužené branky. Málek pěknou přihrávkou zprava našel ve středu Aleksandara Komljenovice, který si míč potáhl do vápna a chladnokrevně prostřelil Pešla.

Slezané byli nebezpeční i po vstřelení gólu. Sražený centr Krupičky vykopl z brankové čáry jeden z hostů a pohlednou ránu Marka Jaroně bez potíží zlikvidoval gólman Varnsdorfu.

V 75. minutě si hosté vypracovali první brankovou možnost. Na centr z přímého kopu si naskočil Kouřil a jeho prudkou hlavičku zastavilo až břevno domácí brány.

Čtyři minuty před koncem normální hrací doby se Ostrava dočkala pojistky. Reteno Elekana oslovil mezi stopery zapomenutého Davida Kašpárka, jenž se s míčem otočil a technickou střelou z hranice pokutového území uklidil balón k levé tyči.

V předposlední minutě stálo štěstí znovu při Baníku. Oluwatobi Adeleke se opřel do odraženého míče, jeho rána skončila na tyči a případným dorážkám zamezil včasným zákrokem Struhař. V nastaveném čase se poté neprosadil ani Podzimek a Baník tak může slavit první domácí výhru v Chance Národní lize.

Josef Dvorník: „V dnešním zápase jsme podali slušný výkon, ale přijel sem Varnsdorf, který odehrál výborný zápas v Brně předtím i v Opavě, takže byli sebevědomí a dobře nachystaní na utkání. Na míči jsme byli trochu lepší, ale v prvním poločase jsme nebyli kvalitní v posledních dvaceti metrech. Centry a přihrávky do boxu nebyly přesné, někdy bych řekl moc přidržené, jindy až moc rychlé. V kabině jsme si to vyjasnili a ve druhém poločase jsme měli dobrý nástup, dali jsme rychlý gól. Myslím si, že ve druhé půli jsme byli lepší, ačkoliv dal soupeř ze standardky břevno, potom tam byla i tyčka. Za stavu 1:0 jsme měli dvě nebo tři loženky a bylo jen o nás jestli je proměníme. Bohužel jsme z nich nedali na 2:0, tak to bylo nervóznější až do druhého gólu.“