FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Varování před Maltou: Baník - Ružomberok 0:4

22.01.2020 | Redakce

Vysokou porážkou 0:4 skončil poslední přípravný duel Baníku před odletem na soustředění na Maltu. Soupeřem Ostravanů byl MFK Ružomberok, který hru ovládl ve druhé půli, kdy také rozhodl o vysokém vítězství.

Přátelská utkání, příprava, st 22.1. , stadion: TC Vista, diváci: 100
FC Baník Ostrava - MFK Ružomberok
0:4
(0:1)

Branky: 17. Mojžiš, 63. Twardzik, 77. Kmeť, 82. Takáč.

FC Baník Ostrava: I. poločas: Budinský – Reiter, Pokorný, Stronati, Holzer - Hrubý, Kuzmanovič, Kaloč - Lalkovič, Smola, Buchta. II. poločas: Budinský - Celba, Procházka, Šindelář, Fleišman - Jánoš, Drozd, Jirásek - Barkov, O. Šašinka, Granečný.

MFK Ružomberok: Krajčírik (60. J. Červeň) – Holub, J. Maslo (46. Mário Mrva), Twardzik, Kojnok (46. V. Jedinák), Kostadinov (60. Miroslav Almaský), Múdry (46. Takáč), Qose, Mojžiš (60. Kmeť), Gerec (46. Novotný), Almási (60. R. Kružliak).

Komentář

Dění na hřišti v první půli tomu, jaký výsledek se nakonec zrodí, nenasvědčovalo. Baník byl aktivnější a měl také víc šancí. Do velmi dobré palebné pozice se dostal David Buchta. Šanci měl i Tomáš Smola, v šestnáctce se prodral k hlavičce, svůj souboj vyhrál, ale míč nakonec těsně minul tyč. A velkou možnost promarnil i Nemanja Kuzmanovič. Také on se v šestnáctce ocitl v gólové pozici, z níž minul branku.

Gól se mezitím narodil na druhé straně hřiště. Viktoru Budinskému, se nepovedla rozehrávka, míč získal soupeř, konkrétně Alexander Mojžíš, a střelou do prázdné branky otevřel skóre. 

Ve druhém poločase se obraz hry postupně změnil.  Baník už si trvalou převahu vytvořit nedokázal, naopak se prosazoval viditelně méně, zatímco soupeř udeřil. V 63. minutě se z přímého kopu trefil hostující Filip Twardzik. Ružomberok byl i nadále nebezpečný, jeho hráči se osmělovali a v 77. minutě se individuálně prosadil Matuš Kmeť. A stejně dobře si vedl o chvíli později i Dalibor Takáč.  Dobrou akci zakončil přesnou střelou a tím upravil na konečných 0:4.

Ohlasy trenérů

LUBOŠ KOZEL: "Výsledek hovoří za vše a chtěl bych se omluvit lidem, kteří dneska přišli. V prvním polořase jsme ještě měli tři šance a měli jsme vést. Ale druhý poločas neměl nic společného s tím, co bychom chtěli předvádět. Plno hráčů mě vyloženě naštvalo."Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA