st 6.7.2022

V Jaroňově režii: Líšeň - Baník 0:2

Baník zapsal druhé vítězství letní přípravy. Na hřišti druholigové Líšně zvítězil 2:0, když oba góly vstřelil Petr Jaroň v prvním poločasu.

Baník do Líšně přivezl na rozdíl od minulých utkání pouze část aktuálního týmu a po dopoledním tréninku na Bazalech doma zůstala zkušenější skupina hráčů, která zase naskočí v sobotu proti Žilině.

Domácí především v úvodu několikrát zahrozili a už ve druhé minutě jeden z jejich hráčů nebezpečně zblízka zakončoval nad bránu. Baník ale aktivitu Líšně postupně potlačil a po dělovce agilního Tijaniho také po čtvrthodině výrazně ohrozil brankáře Ševčuka. Míč ale skončil těsně vedle tyčky.

První gól ale přišel zanedlouho. Po faulu na Muhammeda Sanneha nařídil rozhodčí penaltu, kterou jistě proměnil Petr Jaroň. Hosté do poločasu stačili přidat ještě i druhý gól. Muhamed Tijani po pravé straně vnikl do pokutového území a po zemi naservíroval ideální míč na malé vápno, kde ho doklepl do sítě opět Petr Jaroň.

Do druhé půle oba týmy obměnily sestavy a brankář Jiří Letáček si hned ve 47. minutě připsal výborný zákrok proti vyložené šanci domácího Elekany, který na něj postupoval sám z levé strany. Baník pak kontroloval hru, ale několik akcí ztroskotalo ve finální fázi na špatné přihrávce. Až Filip Kaloč šikovně středem prostrčil míč za obranu na Romana Zálešáka, který ale svou bombu poslal nad břevno.

Ve druhé půli gól nepadl, Baník tak zaznamenal druhé letní vítězství.

Pavel Vrba: "Narazili jsme na mužstvo, které v poslední sezoně hrálo o postup do ligy. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli, že jsme v defenzívě neudělali nějaké fatální chyby. Zápas jsme kontrolovali, jsem spokojený. Kádr už se nám pomalu rýsuje, někteří hráči půjdou hrát za béčko proti Trnavě, což ale ještě neznamená, že jsou přeřazeni. Jen chceme, aby hráli těžký zápas proti kvalitnímu soupeři."

6.
Líšeň VS Baník

Poločas: 0:2
Branky: 28. P. Jaroň z penalty, 44. P. Jaroň (Tijani). Rozhodčí: Dorušák – Horák, Lakomý.
Diváci: 578

Líšeň

Shevchuk – Pašek (61. Bednář), Jeřábek (46. Otrísal), Laczkó (61. Minařík), Lutonský – Černín – Ulbrich (81. Ferlay), Matocha (81. Džupenjuk), Machalík (46. Šumbera), Sokol (46. Reteno) – Zikl (46. Vandas).

I. poločas: Hrubý - Sanneh, Frydrych, Pojezný, Šehič - P. Jaroň, Buchta, Boula, Budínský, Cienciala - Tijani. II. poločas: Letáček - Zálešák, Pokorný, Chlumecký, Fulnek - M. Jaroň, Kaloč, Boula, P. Jaroň, Kubala - Tijani