so 14.1.2023
MUZ

Turecká kanonáda: Korona Kielce - Baník 0:5

První utkání v rámci herního soustředění v Turecku se Baníku nadmíru povedlo. Ostravané si poradili s Koronou Kielce a zvítězili 5:0. Jedním gólem se na celkovém vítězství podílel také Matěj Šín!

Po relativně vyrovnaném úvodu, v němž se Baník snažil přehrát důrazně hrajícího soupeře a Korona mezitím zahrozila dvěma nebezpečnými brejky, začali mít Ostravané hru stále zřetelněji pod kontrolou. A zatímco polský celek se za celý první poločase nedostal k přímé střele na branku, tým trenéra Pavla Hapala zahrozil několikrát. Dvakrát pálil Muhamed Tijani a zejména jeho druhý pokus po přihrávce Srdjana Plavšiče byl velmi nebezpečný a přinutil gólmana Zapytowského k výbornému zákroku. Poté to zkusil Cadu a po půlhodině hry se Baník dostal do vedení. Nemanja Kuzmanovič rozehrál roh k přední tyči, tam si naběhl David Lischka a otevřel skóre.

Ještě jednou to v prvním poločase zkusil Muhamed Tijani, i tentokrát bral Zapytowski v brance Kielců vrch.

Ve druhém poločase už byla dominance Baníku zcela zřetelná. V 52. minutě uvolnil David Buchta překrásně Michala Frydrycha, který si naběhl do šestnáctky a zakončil zcela suverénně - 0:2. David Buchta na sebe pak ještě výrazněji upozornil krásnou střelou zpoza šestnáctky, která přinesla třetí gól Baníku a neméně výstavní trefou zpoza pokutového území pak obstřelil gólmana Korony Jan Juroška - 0:4.

Pátý gól přidal Matěj Šín. Předcházel mu dobrý průnik Daniela Smékala a neméně kvalitní přihrávka, kterou Matěj Šín dokonale využil. Až teprve v závěru se Korona dostala ke dvěma střelám, s oběma si Jiří Letáček bez potíží poradil. 

Ohlasy k utkání

PAVEL HAPAL: "Jsem spokojen s výsledkem i s tím, že jsme neinkasovali gól a soupeře jsme nepustili do šance. Začátek byl z naší strany trochu hektický, kdy soupeř ještě trochu odolával a my jsme se tam nemohli dostat. Důležitý byl první gól a druhý poločas už vyzněl jasně pro nás."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

14.
sobota
ledna
Korona Kielce VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 31. Lischka, 51. Frydrych, 58. Buchta, 76. Juroška, 82. Šín
Diváci: 50

Sestavy

Korona Kielce

Zapytowski – Zator, Łukowski, Takáč, Nono, Błanik, Śpiączka, Deja, Balić (76. Lisowski), Trojak, Petrov

Baník

Laštůvka (65. Letáček) - Ndefe (46. Juroška), Frydrych (70. Pojezný), Lischka (75.Říha), Fleišman (46.Šehić) – Cadu (70. Smékal), Miškovič (70.Šín), Kaloč (70. Boula), Kuzmanovič (46. Buchta), Plavšić (70. P. Jaroň)– Tijani (46. Klíma).
19
David
Lischka
12
Tomáš
Rigo
0
Paixao da Silva
Ewerton
9
David
Buchta
15
Patrick
Kpozo
7
Karel
Pojezný
17
Michal
Frydrych
35
Jakub
Markovič
10
Matěj
Šín
20
Abdullahi
Tanko
5
Jiří
Boula
29
Ladislav
Takács
24
Jan
Juroška
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
13
Samuel
Grygar
30
Jiří
Letáček
4
Robert
Mišković
77
Gigli
Ndefe
26
Filip
Blažek