út 21.8.2018

Tři góly juniorce stačily na bod

Remízou 3:3 skončilo ve Spytihněvi úterní utkání juniorky Baníku se Zlínem. Hosté dvakrát dotáhli vedení soupeře, v závěru dokonce otočili skóre na svou stranu, ale sedm minut před koncem dorovnal na konečný stav Hronek. Za Baník se dvakrát prosadil Ondřej Chvěja, jednou skóroval Ondřej Kubík.

Začátek zápasu hostům vůbec nevyšel a už od 3. minuty doháněli manko, když se zblízka nadvakrát prosadil Jakubov. Na reakci potřeboval Baník jen šest minut: hlavou se po trestném kopu z malého vápna pohotově a přesně trefil Kubík. Zlín ale znovu poslal do vedení Holík, který po obléhání ostravské šestnáctky překonal Budinského tvrdou ranou z deseti metrů.

Daniel Tchuř provedl už o poločase tři změny, které šly Baníku k duhu. Ještě ve 47. minutě ale musel předvést Budinský vynikající zákrok proti pokutovému kopu Hronka. Jeden ze tří čerstvých hráčů Chvěja pak během jedenácti minut dokázal obrátit skóre: v 67. minutě zblízka po rohu tečoval míč těsně před brankářem a v 78. minutě stál na konci rychlého brejku, kterým baníkovci zcela rozebrali domácí obranu.

Jenže poslední slovo si vzali Zlínští a v 83. minutě Hronek uklidil balon z malého vápna za Budinského potřetí.

DANIEL TCHUŘ: "První poločas byl z naší strany hodně slabý. Byli jsme pasivní, laxní, neběhali jsme a dovolili soupeři až moc snadno se dostávat k naší bráně. Změny v sestavě naši hru výrazně oživily, kluci začali mnohem více makat a dostali se zpátky do hry. Otočili jsme zápas v náš prospěch a nakonec jsme sahali po vítězství. Ale nakonec i s remízou je spokojenost."

0Viktor Budinský90300

21.
úterý
Zlín VS Baník

Poločas: 2:1
Branky: 3. Jakubov, 36. Holík, 83. Hronek – 67. a 78. Chvěja, 9. Kubík. ŽK: Venený - Mešaninov.