so 9.1.2016
MUZ

Tipsport liga: Sigma Olomouc - Baník Ostrava 2:1

Fotbalisté A mužstva Baníku Ostrava vstoupili do zimní Tipsport ligy sobotním zápasem na hřišti Sigmy Olomouc. Po sympatickém výkonu v prvním poločase, ve kterém nastoupili zejména mladí odchovanci, Baník vedl 0:1. Ve druhém poločase však Olomoučtí dvěma góly Vašíčka skóre otočili ve svůj prospěch.

Výrazně omlazená sestava Baníku Ostrava vlétla do utkání s velkou chutí a zkušenějšího soupeře se ani náznakem nezalekla. Nejmladší hráč na hřišti, teprve sedmnáctiletý mladíček Denis Granečný, dokonce poslal Baník do vedení 1:0. Granečný ve 13. minutě vtrhl do pokutového území Sigmy, kde obehrál dva protihráče a umístěnou střelou překonal brankáře Reichla. O pár chvil později se mohl vyznamenat i útočník Szotkowski, ale v nadějné pozici minul.

Sigma na inkasovaný gól zareagovala ve 23. minutě, kdy Yunisovu střelu z bezprostřední blízkosti perfektně lapil s jistotou chytající brankář František Chmiel. V ofenzivním snažení byli baníkovci nadále aktivní, nebáli se hrát a několika rychlými přímočarými útoky pořádně provětrali olomouckou defenzívu. Po první půli tak vedli zaslouženě 1:0.

Ve druhém poločase udělali trenéři obou týmů několik změn v sestavě a hra měla rázem odlišný charakter. Olomoučtí fotbalisté působili o poznání živěji a v 58. minutě dosáhli na vyrovnání, kterak Vašíček z dorážky uklidil míč do sítě. Tentýž hráč v 66. minutě zavelel k obratu, nedůrazná obrana Baníku nedokázala odvrátit nebezpečí a Vašíček zblízka pohodlně pálil do šibenice. Mezitím měli domácí i další šance, ale střelu Vašíčka zastavila tyč a Malec mířil mimo.

Na hrotu statečně bojující dorostenec Ondřej Šašinka postupoval v 69. minutě sám na brankáře, ale v průniku jej nedovoleně zastavil Hála, který za svůj zákrok viděl pouze žlutou kartu. Z následného přímého kopu pak olomouckou branku přestřelil Helešic. O čtyři minuty později vystihl laxní rozehrávku domácích Mišák, který připravil míč pro Mičolu, jenže zkušený útočník odkrytou branku vysoko minul. A když se chvíli před koncem střelecky neprosadil ani Navrátil na druhé straně, skončilo sobotní utkání Tipsport ligy vítězstvím Sigmy Olomouc 2:1.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Vlastimil Petržela (FC Baník Ostrava): "V prvním poločase měla naše hra hlavu a patu, ve druhém nám naopak chyběl pohyb, hráli jsme pomalu a míče chodily zbytečně dozadu. Baník by však měl hrát tak, jak to předvedli mladí v prvním poločase. Den před utkáním jsem se rozhodl, že postavím sestavu z baníkovců, protože jinou cestu nevidím. Musíme touto cestou jít, i když to bude bolet. Je to však jediná možnost."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

9.
sobota
ledna
Olomouc VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 58. a 66. Vašíček - 13. Granečný. Žluté karty: 30. Vepřek, 69. Hála, 82. Šindelář - 74. Mešaninov.
Diváci: 250

Sestavy

Olomouc

I. poločas: Reichl – Štěpán, Rode, Rajnoch, Vepřek – Zahradníček, Plšek, Houska, Moulis – Yunis, Chorý. II. poločas: Reichl – Hála, Radakovič, Štěrba, Falta – Petr, Šindelář, Polić, Navrátil – Malec, Vašíček. Trenér Ladislav Onofrej.

Baník

Chmiel - Sukup (46. Dostál), Honiš (65. Mešaninov), Kaša, Granečný (46. Čelůstka) - Vengřinek (46. Mondek), Ožvolda (70. Lásik), Foltyn (20. Matěj, 70. Mišák), Helešic (78. Celba) - Szotkowski (46. Mičola), Šašinka (74. de Azevedo).
33
Ondřej
Kukučka
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
21
Jiří
Klíma
8
Jaroslav
Harušťák
18
Tomáš
Zajíc
6
Daniel
Tetour
12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
5
Adam
Jánoš
7
Ondřej
Chvěja
23
Jaroslav
Svozil
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
17
Muhammed
Sanneh
19
David
Lischka
9
David
Buchta
20
Jakub
Pokorný
4
Yira
Sor
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
32
Lukáš
Budínský
11
Nemanja
Kuzmanović
66
Denis
Granečný
13
Roman
Potočný
77
Gigli
Ndefe