so 31.8.2024
ZEN

Tažení Baněk pokračuje: Sparta B - Baník 0:1!

Skvělý výsledek vybojovaly fotbalistky Baníku na hřišti B-týmu pražské Sparty. V utkání 3. kola 2. ligy žen v Praze znovu neinkasovaly, dokázaly skórovat a vyhrály 1:0! Baníku patří po třech neúplných kolech v tabulce 1. příčka, Slezanky jsou s devíti body jediným týmem s plným bodovým ziskem.

Baňky dokázaly po většinu zápasu držet s favorizovaným soupeřem krok, v určitých fázích Baník Spartu dokonce přehrával. Dobrý výkon Slezanek byl po zásluze odměněn ve 24. minutě. Výkop Anežky Zelenkové prodloužila na polovině hřiště hlavou Kateřina Fojtíková a vyzvala tím k překrásné akci Kateřinu Lachkou. Útočnice Baníku si míč mezi dvěma hráčkami soupeře převzala do své správy, utekla jim, položila si gólmanku Sparty Bryscejnovou a poslala míč do prázdné branky.

Ostravanky měly celý první poločas víceméně pod kontrolou a náskok si tak odnesly o pauze do kabin.

Ve druhé půli vyrukovala Sparta do hry s presinkem, což hráčkám Baníku způsobilo na určitou dobu problém a Sparta měla více ze hry. Postupem času se ale hra znovu vyrovnala a v závěru zápasu mohl Baník svůj náskok několikrát zvýšit. To se nepovedlo, nicméně ženy Baníku už si vítězství vzít nenechaly.

WITOLD ZAJAC: "V první půli jsme hráli velmi dobře organizovaně v obraně, dařil se nám presink a co jsme si řekli v kabině, přenesli jsme také na hřiště. Vytvořili jsme si i šance a jednu jsme dokázali proměnit. Ve druhé půli na nás trochu dolehlo počasí a fakt, že soupeř vystřídal několik hráček, stáhli jsme se víc dozadu, soupeř byl na míči víc, ale dvě tři šance jsme si dokázali vytvořit. Gól jsme nedali, ale co je důležité, náskok jsme udrželi a odvážíme si velmi cenné tři body."

31.
Sparta B VS Baník
2. liga žen

Branka: 24. Lachká. Rozhodčí: Mifková – Brzková, Laffarová. ŽK: Skrčená, Pajunková, Plachá - Korvasová.