čt 20.4.2017

Smír pod Černou věží. Dynamo – Baník 2:2

Bitva pod Černou věží nenašla vítěze. I když Baník po trefách Roberta Hrubého a Petra Nerada vedl v Českých Budějovicích rychle už 2:0, domácí Dynamo po změně stran dvěma góly během devíti minut ztrátu vynulovalo. Svěřenci Vlastimila Petržely jsou před třetí Opavou stále o pět bodů napřed a už v neděli na Městském stadionu vyzvou další jihočeský klub Táborsko.

Domácí remíza s Pardubicemi způsobila malé zemětřesení v sestavě. Tým s jarními debutanty v základu Hučkem, Granečným a Neradem ale na jihu zabodoval hned v úvodu velkou produktivitou. Mírně aktivnější Dynamo hosté omráčili dvěma góly během čtyř minut.

Z první nebezpečného brejku do rozevřené obrany vpadli Hrubý s Granečným a po zpětné přihrávce Jakubova se skákavou střelou z desetimetrů do protipohybu gólmana Křížka trefil Hrubý. 23. minuta, další kontr, druhý gól: Breda od pravé lajny načechral ideální centr doprostřed vápna a Neradův volej byl přesný.

S dvoubrankovou ztrátou Dynama nic nesvedl ani Čavoš, který parádní střelou z dálky orazítkoval spojnici. Dít věci se začaly až v závěrečné půlhodině. Zdánlivě poklidně se vyvíjející zápas rozproudil Kladrubský, který po rohu těsně před Vaškem zvedl pod břevno Fundovu hlavičku. A během devíti minut se vedení Baníku změnilo v prach. Táborský v 73. minutě z přímého kopu levačkou prostřelil ostravskou zeď a bylo vyrovnáno.

Ani jedna strana s bodem spokojená nebyla a hrálo se na vítězství, přesto utkání skončil dělbou bodů. I proto, že Breda v 80. minutě po centru Hrubého hlavičkoval do Křížkovy náruče.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Potkaly se dva fotbalové mančafty. První půli jsme hráli velice dobře. Dostávali jsme se tam ze stran, jak jsem chtěli. Druhou půli nevím, co se stalo. Dostali jsme dva góly ze standartek, a takové dva góly si nechat vstřelit je trestuhodné. "