so 14.12.2019

Šlágr bez vítěze: Baník - Sparta 0:0

Bod za remízu 0:0 vybojoval Baník v posledním podzimním utkání, v němž stanul proti pražské Spartě. Znamená to, že Baník přezimuje po dvaceti odehraných zápasech s 31 body na kontě.

Už ve čtvrté minutě prověřil Jana Laštůvku v brance Baníku Guelor Kanga. Ostravský gólman jeho ránu vyrazil. Sparta však pokračovala v náporu, s nímž do utkání vstoupila, a v šesté minutě byla znovu blízko gólu. Martin Fillo na malém vápně musel ve velké tísni před číhajícím hráčem Sparty odehrát letící míč a nemohl už zamířit jinam, než k vlastní brance. Vsadil na reflex svého gólmana a dobře udělal. Jan Laštůvku na čáře jeho „malou domů“ z velké blízky dokázal odvrátit

Pak se hra vyrovnala, další šance se zrodila ve 20. minutě a měl ji Martin Frýdek. Dostal do šestnáctky Baníku z levé strany míč a měl čas i prostor ke střele. Z ideální pozice pálil nad.

Ve 39. minutě měl první velkou šanci Baník. Robert Hrubý rozehrál roh, do dráhy padajícího míče skvěle skočil Martin Fillo a dostal se k hlavičce. Kdo ví, jestli by na ni skákající Milan Heča dosáhnul. Míč však před ním stačil hlavou odrazit Benjamin Tetteh.

Aktivní Martin Fillo se pak do šestnáctky Baníku tlačil ze své pravé strany. Pronikl skrz bránící sparťany, v poslední fázi mu ale míč mírně odskočil a Heča mu balon na poslední chvíli sebral.

V poslední minutě první půle měla tutovku Sparta. Brejková situace Letenských vyústila v zakončení Adama Hložka. Ten svou pozici v šestnáctce Baníku ještě vylepšil, už měl před sebou jen Jana Laštůvku. A ten situaci skvěle zachránil. Hložkovu střelu vyrazil.

Brzy po přestávce fauloval Martin Frýdek na hranici šestnáctky pronikajícího Dame Diopa. Rezultoval z toho přímý kop z velmi nebezpečné vzdálenosti. Nemanja Kuzmanovič trefil zeď.

Pak to „Kuzma“ zkoušel stříleným centrem na malé vápno. Dame Diopovi scházelo velmi málo k tomu, aby míč na malém vápně stačil ve skluzu zasáhnout a tečovat do sparťanské branky.

A o dvě minuty se Nemanja Kuzmanovič dostal k hlavičce z malého vápna, trefil však clonícího Georgese Mandjecka.

Spartu pak mohl blíž vítězství posunout Hložek. Míč mu do velmi zajímavé pozice připravil Frýdek. Hložkovu ránu dokázal Václav Procházka tečovat mimo brankový prostor na roh.

O vítězství bojovaly až dokonce oba týmy, s remízou nebyl spokojen ani jeden z nich. Nakonec však utkání dělbou bodů skončilo.

BOHUMIL PÁNÍK: "Sparta je rozjetá a dává hodně gólů, proto jsme hráli v jiném rozestavení. Čekali jsme, že se tam aspoň jednou dostaneme. Ze začátku nás ale držel Laštůvka, pak se to srovnalo a druhou půlli jsme chvílemi my diktovali hru. Vyložené šance ale nebyly a remíza je spravedlivá."

VÁCLAV JÍLEK: "Bylo to vyrovnané utkání, hodně bojovné, nenabídlo tolik fotbalové kvality. Bylo tam více agresivity, soubojovosti, měli jsme ale nejméně o dvě gólové situace více. Tam jsme měli zachovat více klidu a mohli jsme si odvést tři body."