so 17.8.2024
ZEN

Skvělý start žen: Baník - Hradec 3:0

Velmi dobře vstoupily do druholigové sezony fotbalistky Baníku. V prvním utkání 2. ligy žen doma s přehledem porazily Hradec Králové 3:0.

Královéhradecký celek se od prvních minut pokoušel o větší aktivitu a častější držení míče, mladý tým Baníku ale soupeře do větších šancí nepouštěl, s pokusy z větší vzdálenosti si bez potíží věděla rady Anežka Zelenková v brance.

A byly to naopak Baňky, kdo šel ještě před přestávkou do vedení. Kateřina Gaurová poslala dobrý míč za obranu Kateřině Lachké, ta s míčem upalovala sama na gólmanku a i když ji nepřekonala, dobrou práci odvedla Sára Korvasová, která míč dorazila do branky.

Deset minut po pauze pláchla soupeřkám po pravé straně Tereza Babičová, navedla si míč do šestnáctky a propálila brankářku Voříškovou.

V 83. minutě trefila Nela Řehová tyč a v 88. minutě dala výsledku definitivní podobu svým druhým gólem Sára Korvasová, které situaci perfektně připravila Nela Řehová. Právě ta zatáhla míč do pokutového území a přihrála Korvasové tak, že ta už jen umístila  míč do odkryté branky.

WITOLD ZAJAC: "Soupeř na nás od úvodu nastoupil s presinkem, na který jsme byli připraveni. Museli jsme hrát velmi obezřetně a zodpovědně, a tak jsme také hráli. V průběhu zápasu jsme si vytvářeli stále více situací a tři z nich jsme využili. Celý tým hrál v dnešním utkání velmi zodpovědně, trpělivě a vyzrále, a to i přes velmi mladý věk. Jsme spokojeni s počtem vstřelených gólů i s nulou vzadu. Gratulace a potlesk celému týmu."

17.
srpna
Baník VS Hradec Králové
2. liga žen

Poločas: 1:0
Branky: 44.a 88.Korvasová, 58. Babičová. Rozhodčí: Bystroňová – Dytková, Vališová. ŽK: Pavlíčková - Ličmnová, Svobvodová.