ne 6.2.2022

Skvělý jarní start: Boleslav - Baník 2:3!

Vstup do jarní části sezony se Baníku povedl! Slezané uspěli v Mladé Boleslavi. Už v první půli šli do vedení 2:0, domácí korigovali, ale nakonec platilo: Mladá Boleslav - Baník 2:3!

V úvodu byl Baník aktivnějším týmem. Po dvou minutách se usadil na polovině soupeře a po chvíli se zrodila gólová akce. Jaroslav Svozil poslal od půlící čáry míč po pravé straně dopředu, Ubong Ekpai skvěle zvládl klíčový souboj, vnikl zprava do šestnáctky, poslal míč vzduchem před malé vápno, kam si naběhl Nemanja Kuzmanovič, jenž hlavou otevřel skóre.

Domácí se pokusili o rychlou odpověď, střela Tomáše Ladry těsně minula branku Baníku.

Ve 20. minutě přišla stoprocentní šance Slezanů. A z ní nakonec rezultoval gól na 2:0 pro Baník. Ubong Ekpai dostal krásný míč mezi obránce, převzal si ho a řítil se sám na Jana Šedu. Ten vytasil skvělý zákrok, pravou rukou míč vyrazil. Když se ale Ubong Ekpai snažil k vyraženému míči dostat, fauloval jej David Douděra. Sudí Orel si situaci prohlédl na videu a odpískal penaltu. A tu Jiří Klíma proměnil.

Po půlhodině hry se o fotbalovou krásu postaral domácí Ondřej Karafiát. Vypálil z dobrých třiceti metrů a je ho rána zatřásla břevnem.

A ještě jednou domácí. Po rychlé kombinaci v šestnáctce Baníku se ve výborné pozici ocitl Tomáš Ladra, vypálil, ovšem Viktor Budinský nohou skvěle zakročil.

Ve 42. minutě přišlo snížení. V té fázi zápasu už byla Mladá Boleslav viditelně aktivnější než Ostravané. Z hranice šestnáctky pálil velmi nebezpečně Tomáš Ladra, Viktor Budinský stačil vyrazit, ale na dorážku Michala Hlavatého dosáhnout nemohl.

O chvíli později zahrávali domácí přímý kop z osmnácti metrů, zkusil to Dominik Preisler a jen těsně minul.

Poslední slovo v první půli měl Jiří Klíma. Míč mu k hranici šestnáctky posunul Jiří Boula, Klíma si přehodil balon na levačku a o půlmetr přestřelil.

Co se někdejšímu mladoboleslavskému hráči nepovedlo na konci první půle, povedlo se po pauze. Baník zahrával druhý roh v krátkém sledu, míč se snesl k Jaroslavu Svozilovi, ten přiťukl Jiřímu Klímovi, pro něhož už nebylo problémem zvýšit – 1:3.

Baník pak držel soupeře dál od své branky. V 60. minutě to domácí zkusili dlouhým míčem za obranu. Viktor Budinský se rozhodl situaci vyřešit dlouhým výběhem. Stihl to těsně před domácím hráčem, kterého tím pádem zastavil. Sražený míč se dostal k Ladrovi, ten to zkusil z dálky do prázdné, ale minul.

Aktivita domácích sílila, ale do šancí soupeře Baník zatím nepouštěl. Až přišla 70. minuta, souboj Jiřího Fleišmana s Danielem Filou v pokutovém území a z toho rezultující penalta pro Mladou Boleslav. Také o ní sudí rozhodl až po zásahu asistenta u videa. Ewerton ji proměnil a začalo drama. A tentokrát už střelecké příležitosti přišly. V 75. minutě pálil velmi nebezpečně David Pech, Viktor Budinský ránu mířící k tyči skvěle vyrazil.

Preisler pak mířil vedle a v nastaveném čase hlavičkoval Milan Škoda v dobré pozici nad.

Karel Jarolím: "Soupeři jsme dnes dopřáli komfortní náskok. Fatální bránění od našich stoperů nás stálo body. Oba góly přišly po chybách, kdy jsme zbytečně propadli. V zápase jsme se postupně dostávali více a více do hry, ale na vyrovnání to nestačilo."

Ondřej Smetana: "Dnešní zápas jsme začali velmi dobře. Byli jsme kompaktní a vyplatila se nám dobře organizovaná obrana. Postupem zápasu se to trochu změnilo po příchodu Fily a Boleslav začala být více nebezpečná. Pomohl nám dobrý vstup do druhého poločasu. Boleslav ale v závěru měla převahu, ze která padl gól. Závěr jsme ale ubojovali a splnili cíl, se kterým jsme tady přijeli - získat tři body."