pá 8.8.2014

Škoda nevyužitých šancí, Baník – Teplice 1:1

Festival zahozených brankových příležitostí pořádal Baník v prvním poločase pátečního utkání s Teplicemi. Modrobílí si vypracovali minimálně pět stoprocentních šancí, jenže neproměnili ani jednu. Naopak Teplice udeřily z jediné příležitosti, a to když z rychlého protiútoku skóroval Mahmutović. Šest minut před koncem první půle se na Baník konečně usmálo štěstí, když do teplické sítě zapadla tečovaná De Azevedova střela. Po změně stran tempo hry opadlo, a tak se oba týmy rozloučily smírně 1:1.

Po klidném úvodu přišla mezi 18. a 20. minutou baníkovská útočná smršť. Začalo to vtipnou narážkou mezi Frydrychem a Kukecem. Druhý jmenovaný se po ní ocitl uvnitř teplické šestnáctky a pálil tvrdě na zadní tyč, jenže o pár centimetrů minul.

Záhy se na pravé straně uvolnil Narh, aby následnou přihrávku předložil Lindperemu, proti estonskému záložníkovi stihl včas zasáhnout brankář Grigar a nenechal jej zakončit. V pořadí třetí ostravskou příležitost během tří minut měl Kukec, když před malým vápnem hlavičkoval vedle levé tyče.

Baník pokračoval v náporu, do Lindpereho nadýchaného centru vběhl důrazný Baránek, jenže ani on nezlomil baníkovské střelecké prokletí, hlavičkoval totiž nad břevno. Zmar v ostravské koncovce korunoval ve 27. minutě Frydrych, který se ocitl sám před gólmanem Teplic, ale nejprve hlavičkoval do břevna,a posléze míč napálil přímo do něj.

Teplické vedení 1:0, jež ve 28. minutě zařídil Mahmutović, bylo krutým úderem pro Baník, který do té doby kontroloval hru a velmi hlasitě si říkal o vstřelený gól. Litsingi vyslal bosenského útočníka do samostatného nájezdu, ten obehrál Pavlenku a poslal míč do odkryté brány. Stronati s Baránkem šli na poslední chvíli do skluzu, snažili se brance zabránit. Leč marně.

Baník přichystal odpověď na 39. minutu, když se o spravedlnost postaral Azevedo, jehož tečovaný střelecký pokus zapadl do teplické sítě.

I na začátku druhého poločasu byl Baník v dobrém rozmaru. V 53. minutě se Narh dobře uvolnil přes dva protihráče, ale svůj pokus nasměroval do Grigarových rukavic. O dvě minuty později Baník zachránila tyčka, do níž hlavičkoval Jablonský. Dalším zajímavých momentem bylo Kukecovo přiťuknutí na Lindpereho, jehož technickou střelu Grigar stihl vyrazit.

V posledních třiceti minutách hra nepřinesla příliš zajímavých momentů. Oba týmy působily nervózně, a to především v útoku, kde postrádaly nápad a přesnost. Od 88. minuty měl Baník početní výhodu, když se nechal po druhé žluté kartě vyloučit střídající Táborský. Teplice ve zbývajících minutách rozkouskovaly hru, Baník se tak k závěrečnému náporu nedostal.