pá 15.7.2016
MUZ

Se Zlínem 1:1. Remízu trefil Holzer

Konfrontace Baníku s prvoligovým Zlínem dnes v Kroměříži přinesla smír 1:1 a dva naprosto odlišné poločasy. Zatímco v prvním Fastav výraznou herní převahu zužitkoval gólem Poznara, Baník v závěrečné půlhodině přidal do kroku a kapitán Daniel Holzer mu náramnou trefou z dálky vystřelil remízu.

Těžko říct, zda by to stačilo, kdyby byl Zlín v úvodní půli produktivnější. Baník do pauzy proti dobře hrajícímu soupeři hlavně bránil. Obraně dělal velké problémy důrazný útočník Poznar, který byl v prvním poločase hodně nebezpečný. Gólman Vašek ale opět svůj celek podržel, a to třeba při průniku Jugase. Bezmocný byl až ve 30. minutě, kdy se po přesném centru z pravé strany zblízka prosadil právě nehlídaný Poznar. Zlín zúročil svou převahu a mohl i navýšit náskok, ale ostravská obrana někdy i s notnou dávkou štěstí dalším šancím odolala.

Výkon Baníku pozvedly až poločasové změny. Přestože vyrovnal hru, musel v 70. minutě čelit velké šanci Dameho: ten z malého vápna hlavičkoval mimo tyče střídajícího brankáře Šustra, kterého Baník testoval.

Pak už měl navrch Baník, který začal soupeře přehrávat uprostřed hřiště. Za mnohem aktivnější závěr ho odměnil Holzer, který se v 82. minutě pohotově na pětadvaceti metrech opřel do odraženého balonu a nechytatelným volejem ho poslal k tyči.

Ohlasy k utkání

VLASTIMIL PETRŽELA: "Jsme v nejtěžší tréninkové fázi, takže to pro nás dnes bylo opravdu těžké utkání. Soupeř je v přípravě dále, bylo to poznat, byl na hřišti takový dravější. My jsme zkoušeli levého beka ze Španělska a na souhře to bylo vidět. Kluci si vzadu moc nerozuměli. Byli jsme děraví a nás několikrát podržel Vašek. Ten opravdu zaslouží absolutorium, chytal výborně. Do druhé půlky jsme tam dali několik mladých a začali jsme hrát jednoduše, byli jsme agresivní ve středu hřiště. Chtěli jsme aspoň vyrovnat a to se nám podařilo, když se krásně trefil Holzer. S výsledkem a zápasem jsem spokojený hlavně na to, v jaké fázi přípravy teď jsme."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

15.
pátek
července
Zlín VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:0
Branky: 30. Poznar - 82. Holzer.
Diváci: 501

Sestavy

Baník

Vašek (46. Šustr) – Lupták, Mešaninov, Pokorný, Hernandez (30. Jakovlev) – Hlinka, Matěj (46. Sus), Ožvolda (55. Helešic) – Žilák (46. Mondek), Konnsimbal (46. O. Šašinka), Holzer (89. Malý).
13
Roman
Potočný
19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
30
Viktor
Budinský
99
Ladislav
Almási
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
8
Jaroslav
Harušťák
7
Ondřej
Chvěja
33
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
25
Jiří
Fleišman
5
Adam
Jánoš
12
Radovan
Murin
23
Jaroslav
Svozil
32
Lukáš
Budínský
4
Yira
Sor
24
Jan
Juroška
20
Jakub
Pokorný
9
David
Buchta
66
Denis
Granečný
22
Filip
Kaloč
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Muhammed
Sanneh