FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Se Zlínem 1:1. Remízu trefil Holzer

15.07.2016 | Redakce

Konfrontace Baníku s prvoligovým Zlínem dnes v Kroměříži přinesla smír 1:1 a dva naprosto odlišné poločasy. Zatímco v prvním Fastav výraznou herní převahu zužitkoval gólem Poznara, Baník v závěrečné půlhodině přidal do kroku a kapitán Daniel Holzer mu náramnou trefou z dálky vystřelil remízu.

Příprava, přát., pá 15.7. , stadion: Kroměříž, diváci: 501
FC Fastav Zlín - FC Baník Ostrava
1:1
(1:0)

Branky: 30. Poznar - 82. Holzer.

FC Baník Ostrava: Vašek (46. Šustr) – Lupták, Mešaninov, Pokorný, Hernandez (30. Jakovlev) – Hlinka, Matěj (46. Sus), Ožvolda (55. Helešic) – Žilák (46. Mondek), Konnsimbal (46. O. Šašinka), Holzer (89. Malý).

Komentář

Těžko říct, zda by to stačilo, kdyby byl Zlín v úvodní půli produktivnější. Baník do pauzy proti dobře hrajícímu soupeři hlavně bránil. Obraně dělal velké problémy důrazný útočník Poznar, který byl v prvním poločase hodně nebezpečný. Gólman Vašek ale opět svůj celek podržel, a to třeba při průniku Jugase. Bezmocný byl až ve 30. minutě, kdy se po přesném centru z pravé strany zblízka prosadil právě nehlídaný Poznar. Zlín zúročil svou převahu a mohl i navýšit náskok, ale ostravská obrana někdy i s notnou dávkou štěstí dalším šancím odolala.

Výkon Baníku pozvedly až poločasové změny. Přestože vyrovnal hru, musel v 70. minutě čelit velké šanci Dameho: ten z malého vápna hlavičkoval mimo tyče střídajícího brankáře Šustra, kterého Baník testoval.

Pak už měl navrch Baník, který začal soupeře přehrávat uprostřed hřiště. Za mnohem aktivnější závěr ho odměnil Holzer, který se v 82. minutě pohotově na pětadvaceti metrech opřel do odraženého balonu a nechytatelným volejem ho poslal k tyči.

Ohlasy trenérů


VLASTIMIL PETRŽELA: "Jsme v nejtěžší tréninkové fázi, takže to pro nás dnes bylo opravdu těžké utkání. Soupeř je v přípravě dále, bylo to poznat, byl na hřišti takový dravější. My jsme zkoušeli levého beka ze Španělska a na souhře to bylo vidět. Kluci si vzadu moc nerozuměli. Byli jsme děraví a nás několikrát podržel Vašek. Ten opravdu zaslouží absolutorium, chytal výborně. Do druhé půlky jsme tam dali několik mladých a začali jsme hrát jednoduše, byli jsme agresivní ve středu hřiště. Chtěli jsme aspoň vyrovnat a to se nám podařilo, když se krásně trefil Holzer. S výsledkem a zápasem jsem spokojený hlavně na to, v jaké fázi přípravy teď jsme."


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA