ne 22.9.2019

Šance zůstaly nevyužity: Mladá Boleslav - Baník 2:0

Ačkoliv si vytvořil řadu šancí a nejspíše vstřelil i regulérní gól, odjel Baník z Mladé Boleslavi bez bodu. Dva údery domácích v prvních minutách obou poločasů určily konečný výsledek Mladá Boleslav - Baník 2:0.

První gólový moment nastal už v 6. minutě. Marek Matějovský zahrál rohový kop, vyskočil si na něj Aleksej Tatajev a hlavou otevřel skóre. Baník se o srovnání poprvé pokusil v minutě dvanácté. Nemanja Kuzmanovič vyslal první ze svých nebezpečných střel a gólman Jan Stejskal první ze svých vynikajících zákroků.

Baník zahrával roh, nic z něj nevytěžil, naopak soupeř se dostal do brejku a ve čtyřech hráčích běžel na dva baníkovce. Muris Mešanovič se dostal do gólové pozice, vypálil a tentokrát skvěle zakročil Viktor Budinský.

A v 15. minutě další brejková situace, tentokrát v ostravském podání. Adam Jánoš ji zakončil střelou, Stejskal ji chytil.

Zápas byl bohatý na zajímavé možnosti. V 18. minutě nastala další ě měl ji znovu Baník. Dlouhý centr Martina Filla proletěl až k zadní tyči, kde se objevil Kuzmanovič. Ten byl blízko, trknul do míče hlavou, ale minul.

Nemanja Kuzmanovič byl při chuti. Ve 21. minutě znovu vystřelil, tentokrát trefil skoro přesně šibenici, Stejskal pro střelu doletěl a vyrazil ji ven.

Hned na to měli gólovku domácí. A znovu po rychlé protiakci. Tentokrát se do střelecké pozice dostal Pavel Bucha. Vystřelil tvrdě, ale nad.

Na další šanci se ve výborném utkání čekalo šest minut. V gólové situaci se ocitl Matějovský. Zdálo se, že už mu ve skórování nemůže nic zabránit, kde se vzal, tu se vzal Martin Fillo a na poslední chvíli Matějovskému jeho ránu zablokoval.

A ještě jednou domácí. Na přímý kop Matějovského si v šestnáctce vyskočil Nikolaj Komličenko a hlavou zasáhl břevno.

Ve 47. minutě dostal Baník míč do mladoboleslavské branky.  A zřejmě regulérně. Střelu Dame Diopa vyrazil Stejskal. Pro odražený míč si doběhl Nemanja Kuzmanovič, vrátil ho do branky, jenže pomezní Mokrusch odmával ofsajd. Podle všeho mylně.

A za minutu udeřilo na druhé straně. Po chybě na straně Baníku se k míči dostal Michal Hubínek, zpoza šestnáctky vystřelil a trefil se k levé tyči branky Viktora Budinského.

Ostravský gólman pak dobře zasáhl proti Mešanovičově ráně a v 63. minutě se málem ujal přímý kop Jiřího Fleišmana. Ostravský bek jej z pravé strany zatočil ke vzdálenější tyči, míč proletěl šestnáctkou a skončil by v brance kdyby Stejskal znovu velmi dobře nezakročil.

O minutu později v hlavní roli znovu mladoboleslavský gólman. Tentokrát fantasticky vyrazil hlavičku Martina Šindeláře.

A snad ještě lépe zasáhl proti střele Milana Baroše v minutě devětašedesáté. K odraženému míči se jako první dostal Tomáš Smola. Stejskal už proti jeho střele nemohl zasáhnout, ale zastoupil jej Tatajev, který Smolovu dorážku do branky skluzem nepustil.

Třetí gól domácích mohl přidal Mešanovič. Protáhl se ostravskou obranou, ocitl se sám před Budinským a vypálil křížnou ránu. A těsně minul. ¨

A pak už se navzdory velké snaze baníkovců nic závažného nepřihodilo. Baník odjel z Mladé Boleslavi bez bodu.

JOZEF WEBER: "Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli ve velice kvalitním utkání. Věděli jsme, že Baník je kompaktní tým a dobře organizovaný. Bob Páník je tam dlouho a to mužstvo ví, co chce hrát a jak má hrát v defenzivě, takže je velice těžké se proti nim prosadit. Nám se to hlavně v první půli dařilo. To, že jsme nedali více branek, je škoda, protože mančaft jako Baník toho dokáže využít. Přišel rychlý gól na 2:0, ale v poslední době, když sledujete první a druhou ligu, tak vést 2:0 není dobrá výchozí pozice. Proto jsem měl obrovské obavy, že každý gól Baníku by nám to utkání zkomplikoval. Přišla tam řada šancí Baníku, naházeli tam kvalitu Smolu, Milana Baroše. Naše mladá stoperská dvojice a mladý gólman to měli problém ubránit, přesto to zvládli se ctí, klobouk dolů před nimi."

BOHUMIL PÁNÍK: "Cílem bylo eliminovat dva útočníky Boleslavi. V první půli jsme byli málo agresivní, odcouvávali jsme od těchto hráčů, ti dva z nás udělali trhací kalendář. Bohužel gól jsme dneska nedali. Měli jsme čtyři pět gólových situací. Buď jsme to netrefili dobře, anebo to vychytal gólman, kterého jsem viděl poprvé v životě chytat a byl to vynikající výkon. Pokud bychom dnes hráli do půlnoci, tak ten gól nedáme."