út 23.6.2020

Rozhodla černá devítiminutovka: Sparta-FCB 3:2

Dva góly dokázal vstřelit Baník na pražské Letné, přesto odjel poražen. V rozmezí devíti minut v prvním poločase totiž třikrát inkasoval a tato pasáž rozhodla o tom, že tři body za vítězství 3:2 bere Sparta.

Utkání, v němž Ostravanům stále chyběli marodi či rekonvalescenti Martin Fillo, Daniel Holzer a Dyjan Carlos de Azevedo, začalo pro Baník velmi nadějně. V 8. minutě pláchnul sparťanské obraně po levé straně Ondřej Šašinka, situaci dovedl do perfektního finále, v němž předložil Romanu Potočnému přihrávku do gólové pozice. A Roman Potočný konečně ukončil dlouhé čekání na gól a otevřel skóre.

Ve 13. minutě se Baník dostal k další nadějné situaci. Zahrával z rohu šestnáctky přímý kop. Nemanja Kuzmanovič však trefil zeď.

A ještě jednou mohl Baník udeřit. Nemanja Kuzmanovič operoval na hranici sparťanského pokutového území, pak se rozhodl přihrát volnému Jiřímu Fleišmanovi, a ten zhruba z dvaceti metrů levačkou jen těsně minul tyč!

Ve 23. minutě šel na vlastní polovině Rudolf Reiter do souboje s Martinem Frýdkem. Nejdřív odehrál míč, pak teprve trefil domácího hráče, za což sudí Klíma odpískal přímý kop pro Spartu. A ještě udělil Rudolfu Reiterovi žlutou kartu…

Přímý kop rozehrál Bořek Dočkal, Jan Laštůvka balon vyrazil, Frýdek však míč, jenž mířil ven ze šestnáctky, zastavil, přiťukl jej Adamu Hložkovi, a ten vypálil nechytatelně…

Uplynuly dvě minuty, do šestnáctky Baníku zacentroval David Moberg Karlsson a Hložek hlavou skóre otočil.

A ve 33. minutě poslal do pokutového území Baníku Karlsson další nebezpečný pas, obrana Baníku se neúspěšně pokusila vystavit Libora Kozáka do ofsajdu a domácí útočník se tak ocitl zcela sám před Janem Laštůvkou. Snadno zvýšil na 3:1.

A mohlo být ještě hůř, proti tutovce Ladislava Krejčího ale skvěle zasáhl Jan Laštůvka.

Ve 39. minutě byl Baník velmi blízko snížení. S míčem na noze se v gólové pozici ocitl Patrizio Stronati. Sparťané ale stačili v posledním okamžiku jeho střelu zablokovat na roh.

Po přestávce si vzal jako první slovo Baník. Roman Potočný našel přímým kopem hlavu Patrizia Stronatiho, ten ale míč zblízka nasměroval do náruče Milana Heči.

V 59. minutě se v gólové šanci ocitl Rudolf Reiter. Chtěl si svou pozici s míčem na noze vylepšit, Bořek Dočkal jej však fauloval. Sudí Klíma faul přehlédl a penaltu neodpískal. Až o chvíli později si na upozornění videoasistenta šel k monitoru situaci znovu prohlédnout. A pochopil, že penaltu odpískat měl a dodatečně tak učinil.

Míč si postavil Nemanja Kuzmanovič a suverenním způsobem pokutový kop proměnil.

Utkání nabíralo obrátky, vzplály i emoce, nicméně rozhodnout mohl Benjamin Tetteh. Jeho rána měla gólové parametry, některý z hráčů Baník ji však dokázal srazit nad břevno!

V poslední minutě mohl srovnat Roman Potočný. Utekl po pravé straně, tlačil se před branku, ale v poslední chvíli jej dostihl Krejčí a šanci mu stačil zmařit.

Víc už toho druhý poločas nenabídl, Sparta tři body uhájila.

Luboš Kozel: “O poločase jsem musel zvýšit hlas, protože jsem byl naštvaný. Začali jsme dobře, dali gól a soupeře jsme znervózněli, ale strašně lacino jsme Spartě nabídli otočení výsledku. V poháru jsme tu dostali čtyři góly ze standardek, připravovali jsme se na to, a dneska dostaneme dva. Když chcete na Spartě uspět, tak se musíte odrazit od osobní zodpovědnosti.”