FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Rozhodl rozstřel: Baník - D. Streda 1:1, na penalty 4:5

27.01.2020 | Redakce

Nerozhodným výsledkem 1:1 skončilo po základní hrací době utkání o třetí místo na Tipsport Malta Cupu mezi Baníkem a Dunajskou Stredou. O vítězi musely rozhodnout penalty a v nich byl úspěšnější soupeř.

Přátelská utkání, Tipsport liga; Malta, po 27.1. , stadion: Malta, diváci: 100
DAC 1904 Dunajská Streda - FC Baník Ostrava
2:1
(0:0)

Branky: 56. Davis, rozh. penalta Boateng - 70. Smola.

DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička (46. Saras) – Blackman, Lalatović (83. Boateng), Beskorovainyi, Davis – Kružliak, Fábry – Divković, K. Vida, Javro – Ramirez.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo (61. Reiter), Pokorný, Svozil, Holzer (84. Fleišman) – Hrubý (61. Jirásek), Kuzmanovič, Kaloč (84. Jánoš) – Lalkovič (72. Procházka), Šašinka, Granečný (61. Smola).

Komentář

Zápas byl poznamenán únavou plynoucí z velkého tréninkového zatížení obou týmů. V prvním poločase měl hru převážně pod kontrolou Baník. V 7. minutě poslal do střelecké možnosti Robert Hrubý Ondřeje Šašinku, ten vystřelil, ale trefil jen boční síť. V 10. minutě vystihl Milan Lalkovič špatnou rozehrávku soupeře, sebral balon, pokusil se ho předložit před branku spoluhráčům, ale obrana soupeře situaci zvládla. O chvíli později poslal Robert Hrubý zajímavý míč na malé vápno Ondřeji Šašinkovi, tomu chyběly ve skluzu centimetry. Slovenský protivník měl možnost ve 27. minutě, kdy se po rohovém kopu dostal k hlavičce Lalatovič. Jan Laštůvka jeho střelu vyrazil.

Po pauze pustil Baník soupeře zničehonic do vedení. Z trestného kopu se trefil Davis. O chvíli později zachránil Jan Laštůvka situaci, když zlikvidoval šanci Divkovičovi. 

Baník vyrovnal v 70. minutě, tentokrát vystihl rozehrávku soupeře Tomáš Smola a s gólmanem si následně věděl rady.

Utkání skončilo 1:1 a o třetím místu musely rozhodnout penalty. Postupně proměnili Ondřej Šašinka a Milan Jirásek, ve třetí sérii zaváhal Adam Jánoš, pak byl úspěšný Nemanja Kuzmanovič a Tomáš Smola a v posledním možném okamžiku zachránil situaci chycenou penaltou Jan Laštůvka. Gólman soupeře pak vychytal Jiřího Fleišmana, slovenský celek svou penaltu proměnil a bylo rozhodnuto.

Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA