po 27.1.2020
MUZ

Rozhodl rozstřel: Baník - D. Streda 1:1, na penalty 4:5

Nerozhodným výsledkem 1:1 skončilo po základní hrací době utkání o třetí místo na Tipsport Malta Cupu mezi Baníkem a Dunajskou Stredou. O vítězi musely rozhodnout penalty a v nich byl úspěšnější soupeř.

Zápas byl poznamenán únavou plynoucí z velkého tréninkového zatížení obou týmů. V prvním poločase měl hru převážně pod kontrolou Baník. V 7. minutě poslal do střelecké možnosti Robert Hrubý Ondřeje Šašinku, ten vystřelil, ale trefil jen boční síť. V 10. minutě vystihl Milan Lalkovič špatnou rozehrávku soupeře, sebral balon, pokusil se ho předložit před branku spoluhráčům, ale obrana soupeře situaci zvládla. O chvíli později poslal Robert Hrubý zajímavý míč na malé vápno Ondřeji Šašinkovi, tomu chyběly ve skluzu centimetry. Slovenský protivník měl možnost ve 27. minutě, kdy se po rohovém kopu dostal k hlavičce Lalatovič. Jan Laštůvka jeho střelu vyrazil.

Po pauze pustil Baník soupeře zničehonic do vedení. Z trestného kopu se trefil Davis. O chvíli později zachránil Jan Laštůvka situaci, když zlikvidoval šanci Divkovičovi. 

Baník vyrovnal v 70. minutě, tentokrát vystihl rozehrávku soupeře Tomáš Smola a s gólmanem si následně věděl rady.

Utkání skončilo 1:1 a o třetím místu musely rozhodnout penalty. Postupně proměnili Ondřej Šašinka a Milan Jirásek, ve třetí sérii zaváhal Adam Jánoš, pak byl úspěšný Nemanja Kuzmanovič a Tomáš Smola a v posledním možném okamžiku zachránil situaci chycenou penaltou Jan Laštůvka. Gólman soupeře pak vychytal Jiřího Fleišmana, slovenský celek svou penaltu proměnil a bylo rozhodnuto.

Fotogalerie

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

27.
pondělí
ledna
Dunajská Streda VS Ostrava
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:0
Branky: 56. Davis, rozh. penalta Boateng - 70. Smola.
Diváci: 100

Sestavy

Dunajská Streda

Jedlička (46. Saras) – Blackman, Lalatović (83. Boateng), Beskorovainyi, Davis – Kružliak, Fábry – Divković, K. Vida, Javro – Ramirez.

Ostrava

Laštůvka – Fillo (61. Reiter), Pokorný, Svozil, Holzer (84. Fleišman) – Hrubý (61. Jirásek), Kuzmanovič, Kaloč (84. Jánoš) – Lalkovič (72. Procházka), Šašinka, Granečný (61. Smola).
31
Ondřej
Šašinka
7
Martin
Fillo
16
Jan
Laštůvka
15
Patrizio
Stronati
6
Daniel
Tetour
21
Daniel
Holzer
18
Tomáš
Zajíc
25
Jiří
Fleišman
5
Adam
Jánoš
11
Nemanja
Kuzmanovič