FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Rozhodl Milan Baroš: Baník - Znojmo 1:0

12.10.2018 | Redakce

Gól Milana Baroše v předposlední minutě utkání rozhodl o tom, že Baník v pátečním přípravném duelu porazil druholigové Znojmo 1:0.

Přátelská utkání, příprava, Ostrava, pá 12.10. , stadion: Městský stadion, diváci: 300
FC Baník Ostrava - 1.SC Znojmo FK
1:0
(0:0)

Branka: 89. Baroš. Rozhodčí: Vojkovský - Dresler, Kotík.

FC Baník Ostrava: Budinský (46. Lapeš) – Pazdera (46. Breda), Šindelář, Procházka, Fleišman – Fillo (46. Bolf), Mešaninov (46. Hrubý), Jirásek, Stáňa (46. Kaloč) – Baroš, J. Šašinka (46. Diop).

1.SC Znojmo FK: Buček (46. Veselý) – Krčík, Malár, Dramé, Cihlář (44. Helísek) – Lacko, Ambrozek – Mudra, Ordoš, Šulc – Brown (60. Teplý).

Komentář

Ostravský kapitán nastoupil do utkání od první minuty. Několikrát se v průběhu zápasu nebezpečně tlačil do zakončení, gólu se nakonec dočkal v samém závěru, když se v šestnáctce dostal za obranu soupeře a podařilo se mu překonat i znojemského gólmana Veselého, jenž ve znojemské brance o přestávce vystřídal exbaníkovského Bučka.

Utkání mělo dlouho vyrovnaný průběh a hosté mohli jít do vedení. V 8. minutě trefil Brown před odkrytou brankou Baníku jen boční síť, ve 20. minutě měl velkou šanci Krčík, Viktor Budinský skvěle zakročil a nohou ránu vyrazil.

Pak už se dostal ke slovu i Baník. Ve 30. minutě Jakub Šašinka z úhlu minul, o osm minut později si Martin Fillo navedl míč na levačku a ze 17 metrů vystřelil. Buček jeho ránu bezpečně chytil.

Velkou šanci měl Baník v 64. minutě. Robert Hrubý poslal krásný pas rozběhnutému Jakubu Bolfovi, ten se řítil na brankáře Veselého sám, při zakončení ho však dostihl a zablokoval znojemský Avdič. Míč se odrazil k Milanu Barošovi, ani on však z dorážky skóre neotevřel. A za okamžik pálil Filip Kaloč těsně nad.

Pak měli Slezané štěstí, když míč po střele z dobrých 22 metrů skončil na tyči!

A když pak Milan Baroš otevřel skóre, dostali se hosté k ještě jedné příležitosti. Znojemský Kučera však pálil zblízka nad a Baník vítězství uhájil.

Ohlasy trenérů

BOHUMIL PÁNÍK: "Nebyl to jednoduchý zápas. Hráči brzy zjistili, že budou muset opravdu pracovat tak jako v ligovém utkání. Pokud tak nepracovali, Znojmo nás dokázalo přehrát. Byly tam situace na jedné i druhé straně a nakonec to utkání rozhodl nejzkušenější hráč, který ty góly střílet umí a hlavně nikdy neklesá na mysli, když se mu předtím ze dvou tří šancí skórovat nepodaří. Vezme to na sebe i počtvrté a rozhodne zápas."Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA