čt 27.6.2019

Robert Hrubý trefil remízu s MOL Vidi

Remízou 1:1 s maďarským celkem MOL Vidi otevřel Baník svůj zápasový program na soustředění v Rakousku. Plichtu trefil na hřišti v Sonnhofenu devět minut před koncem pohotovou střelou z hranice pokutového území Robert Hrubý.

Do zápasu ještě nenastoupil Rudolf Reiter, poprvé v přípravě naopak naskočili Jan Laštůvka a Dame Diop. Baníku proti maďarskému vicemistrovi nechyběla kuráž, odvážným presinkem a hlavně tahem po levé straně si v úvodu vytvořil několik zajímavých situací. Nejlepší měl v 10. minutě Ondřej Šašinka, ale jeho pohotový volej z malého vápna skončil přímo v gólmanově náručí.

Pak se ale dostal do přečíslení soupeř a Pátkai po přihrávce z pravé strany nedal zblízka Laštůvkovi šanci.

Baník měl v závěru poločasu další příležitosti. Ale Diop před odkrytou bránou těsně nedosáhl na centr zleva, pak po standardní situaci hlavičkoval kousek vedle tyče Šašinka a průnik Granečného zakončený střelou zblokovala obrana Maďarů.

Do druhé půle udělal Bohumil Páník čtyři změny v sestavě, na plochu se dostal i Milan Baroš a po oboustranně hluché pasáži v úvodu druhé půle měl druhý gól na kopačce Scsepovics, který však poslal balon pouze do břevna prázdné ostravské branky.

Baník tak v závěru mohl rozvinout poslední ofenzívu. Devět minut před koncem dostal na chvilku prostor před pokutovým územím Hrubý, rychle si navedl míč na střelu a přízemní ranou poslal balon k tyči.

Ostravané pak byli lepší a mohli výsledek i obrátit. Rychlý kontr po ose Šašinka – Baroš zakončoval v 85. minutě de Azevedo, který se však místo střely zapletl v kličkách. Už v nastavení měl Baník po faulu na Baroše výhodu přímého kopu z hranice velkého vápna, Hrubý obstřelil zeď, ale brankář jeho pokus vyrazil.

BOHUMIL PÁNÍK: "Bylo to obrovsky náročné utkání. I proto, že tady momentálně panují vedra, přestože se trochu zatáhlo. Přesto jsme dokázali tempo vystupňovat, i když toho hráči museli mít plné zuby, dokázali jsme vyrovnat a měli jsme pak určitě víc příležitostí než soupeř. Takže jsem maximálně spokojený. Co jsme chtěli, to nám zápas na sto procent splnil."