út 26.5.2020

Restart za jeden bod: Příbram - Baník 0:0

Bod za remízu 0:0 si z prvního ligového utkání po restartu FORTUNA:LIGY odvezl Baník z Příbrami. Ve druhé půli promarnil několik možností, které mohly vést k vyššímu bodovému zisku.

První poločas s sebou nesl znaky fotbalu bez kulisy. Hráči obou týmů jakoby se s nezvyklou situaci sžívali. První zajímavější akce se rodila v 10. minutě, domácí Matěj Polidar vnikal do šestnáctky Baníku, Adam Jánoš si jej ale pohlídal a jeho pokus o finální přihrávku srazil na roh. O deset minut později dostali domácí příležitost zahrávat přímý kop z hranice šestnáctky. Míč si postavil Jan Rezek a trefil baníkovskou zeď.

Ve 28. minutě přiskočil v šestnáctce Baníku míč k Miroslavu Slepičkovi, který zblízka, leč poněkud z úhlu vypálil a přestřelil. Po půlhodině hry mohl poprvé výrazněji zahrozit Baník. Jiří Fleišman zahrával přímý kop z boční hranice šestnáctky, zkoušel přízemní centr, ten však domácí dokázali zablokovat.

Velkou šanci měli Ostravané ve 40. minutě. David Buchta výborně nacentroval, zakroutil míč do šestnáctky do místa, kam si naběhl Ondřej Šašinka, jenž vyslal se dostal k prudké hlavičce. Dost těžko by ji příbramský gólman chytal, kdyby mířila na branku. Letěla však mimo…

Druhý poločas nabídl přece jen zajímavější fotbal a především několik zajímavých šancí Baníku. Než se však Slezané dostali k té první, ustáli nebezpečnou situaci před vlastní brankou. Měl ji Polidar, který si v šestnáctce naběhl na přihrávku, vystřelil, obrana Baníku však dokázala jeho nebezpečnou střelu srazit na roh.

V 60. minutě hlavičkoval Dyjan Carlos de Azevedo vedle. V 71. minutě rozjel akci Baníku Milan Baroš. Poslal míč doleva, naběhl si do pokutového území, dostal balon od Ondřeje Šašinky zpět zhruba na značku pokutového kopu. Míč mu však v kritické chvíli poskočil a ostravský útočník balon netrefil ideálně. Baník, povzbuzován skupinou svých fanoušků, kteří zpoza stadionu skandovali a snažili se dodat hráčům na hřišti maximum síly, se nadále tlačil do zajímavých situací. V 77. minutě rozehrál Jiří Fleišman roh, k hlavičce se dostal Patrizio Stronati, gólman Martin Melichar ji ovšem skvělým způsobem vyrazil.

A ještě jednou se domácí gólman zaskvěl. To když krátce před koncem zlikvidoval i velmi nebezpečnou hlavičku Tomáše Smoly, jemuž nacentroval Adam Jánoš. Zachránil tím Příbrami alespoň bod, ten druhý si do Ostravy odvezl Baník.

LUBOŠ KOZEL: “Chtěli jsme vyhrát, z toho pohledu to jsou dva ztracené body. První poločas jsme nehráli moc dobře, moc jsme se tam nedostávali. Druhý poločas už to bylo lepší. Měli jsme tři čtyři vyložené šance, které jsme neproměnili a to z hlediska výsledku bylo rozhodující.”