út 17.1.2023
MUZ

První zimní prohra: Vasas - Baník 1:0

Baník zaznamenal první porážku v zimním přípravném období. S maďarským Vasasem v Turecku prohrál 0:1.

Utkání začalo pro Baník smolně. Hned ve 2. minutě se soupeř dostal k nebezpečné střele, Martin Hrubý ji dokázal vyrazit, ale proti dorážce Novothnyho už neměl šanci zasáhnout.

Baník se postupem času z nepříjemného úvodu vzpamatoval, měl míč častěji ve svém držení, ale proti dobře bránícímu soupeři se prosazoval složitěji. Dvě skutečně nebezpečné situace si ale Slezané v první půli vytvořili. Nejdřív Gigli Ndefe nacentroval a David Buchta v šestnáctce pálil z dobré pozice nad, a pak si na dlouhý pas naběhl Jiří Klíma, ocitl se takřka sám před gólmanem, vystřelil však do něj.

Brzy po pauze zahrozil David Buchta, jehož tečovaný přímý kop musel likvidovat gólman Uram, který pak skvěle zasáhl i proti Caduově velké šanci. Brazilce v dresu Baníku skvěle uvolnil Srdjan Plavšić, Cadu se ocitl v šestnáctce zleva sám před gólmanem, ten jeho zakončení dokázal vyrazit.

Tlak Baníku sílil a v poslední minutě přišla tutovka, vlastně hned dvě v jednom sledu. Nejdřív totiž pálil asi ze šesti metrů Cadu a jeden z hráčů Vasase míč mířící do branky vykopl a vzápětí se na malém vápně dostal k ráně Muhamed Tijani, zamířil k tyči mimo dosah gólmana, ale také jeho střelu dokázal z brankové čáry vykopnout bránící hráč.

Ohlasy k utkání

PAVEL HAPAL: "S výsledkem spokojeni nejsme, ale hra splňovala, co měla. Byl to rychlý zápas se soupeřem, který se vyznačoval velice dobrou defenzivou. Výsledek ale není podstatný, důležité je, že hráči dostali co největší minutáž. Jsem rád, že jsme zdraví a je možná dobře, že ta porážka přišla teď, to znamená v pravý čas."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

17.
úterý
ledna
Vasas Budapešť VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:0
Branka: 2. Novothny.

Sestavy

Vasas Budapešť

Uram – Baráth, Otigba, Sztojka – Hosszú (63. Ihrig-F.), Márkvárt, Hidi M, Ódor – Cipf, Novothny (63. Feczesin), Zimonyi

FC Baník Ostrava

Hrubý – Ndefe (70. Juroška), Frydrych, Pojezný, Šehić (70. Fleišman) – P. Jaroň (70. Cadu), Šín (70. Mišković), Boula, Buchta (70. Kuzmanović), Smékal (70. Plavšić) – Klíma (70. Tijani)
8
Srdjan
Plavšić
7
Karel
Pojezný
14
Petr
Jaroň
96
Eneo
Bitri
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
33
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
22
Filip
Kaloč
10
Matěj
Šín
26
Muhamed
Tijani
13
Daniel
Smékal
17
Michal
Frydrych
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
9
David
Buchta
19
David
Lischka
18
Robert
Mišković
25
Jiří
Fleišman
1
Martin
Hrubý
99
Ladislav
Almási
29
Ladislav
Takács
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
3
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula