út 17.1.2023
MUZ

První zimní prohra: Vasas - Baník 1:0

Baník zaznamenal první porážku v zimním přípravném období. S maďarským Vasasem v Turecku prohrál 0:1.

Utkání začalo pro Baník smolně. Hned ve 2. minutě se soupeř dostal k nebezpečné střele, Martin Hrubý ji dokázal vyrazit, ale proti dorážce Novothnyho už neměl šanci zasáhnout.

Baník se postupem času z nepříjemného úvodu vzpamatoval, měl míč častěji ve svém držení, ale proti dobře bránícímu soupeři se prosazoval složitěji. Dvě skutečně nebezpečné situace si ale Slezané v první půli vytvořili. Nejdřív Gigli Ndefe nacentroval a David Buchta v šestnáctce pálil z dobré pozice nad, a pak si na dlouhý pas naběhl Jiří Klíma, ocitl se takřka sám před gólmanem, vystřelil však do něj.

Brzy po pauze zahrozil David Buchta, jehož tečovaný přímý kop musel likvidovat gólman Uram, který pak skvěle zasáhl i proti Caduově velké šanci. Brazilce v dresu Baníku skvěle uvolnil Srdjan Plavšić, Cadu se ocitl v šestnáctce zleva sám před gólmanem, ten jeho zakončení dokázal vyrazit.

Tlak Baníku sílil a v poslední minutě přišla tutovka, vlastně hned dvě v jednom sledu. Nejdřív totiž pálil asi ze šesti metrů Cadu a jeden z hráčů Vasase míč mířící do branky vykopl a vzápětí se na malém vápně dostal k ráně Muhamed Tijani, zamířil k tyči mimo dosah gólmana, ale také jeho střelu dokázal z brankové čáry vykopnout bránící hráč.

Ohlasy k utkání

PAVEL HAPAL: "S výsledkem spokojeni nejsme, ale hra splňovala, co měla. Byl to rychlý zápas se soupeřem, který se vyznačoval velice dobrou defenzivou. Výsledek ale není podstatný, důležité je, že hráči dostali co největší minutáž. Jsem rád, že jsme zdraví a je možná dobře, že ta porážka přišla teď, to znamená v pravý čas."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

17.
úterý
ledna
Vasas Budapešť VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:0
Branka: 2. Novothny.

Sestavy

Vasas Budapešť

Uram – Baráth, Otigba, Sztojka – Hosszú (63. Ihrig-F.), Márkvárt, Hidi M, Ódor – Cipf, Novothny (63. Feczesin), Zimonyi

Baník

Hrubý – Ndefe (70. Juroška), Frydrych, Pojezný, Šehić (70. Fleišman) – P. Jaroň (70. Cadu), Šín (70. Mišković), Boula, Buchta (70. Kuzmanović), Smékal (70. Plavšić) – Klíma (70. Tijani)
35
Jakub
Markovič
12
Tomáš
Rigo
17
Michal
Frydrych
15
Patrick
Kpozo
37
Matej
Madleňák
19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
4
Robert
Mišković
10
Matěj
Šín
29
Ladislav
Takács
1
Martin
Hrubý
77
Gigli
Ndefe
22
Filip
Kaloč
7
Karel
Pojezný
13
Samuel
Grygar
26
Filip
Blažek
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
32
Paixao da Silva
Ewerton
5
Jiří
Boula
20
Abdullahi
Tanko
70
David
Fadairo
28
Filip
Kubala
24
Jan
Juroška
11
Eldar
Šehić