út 10.1.2023
MUZ

První příprava: Skalica - Baník 0:2

Baník první přípravný duel roku 2023 vyhrál. Trefy Davida Buchta a Cadua zkompletovaly výsledek duelu Skalica - Baník 0:2. Stínem utkání bylo zranění Ladislava Almásiho, který se bude musí vrátit do Ostravy na vyšetření a ve středu s týmem do Turecka neodletí.

Hned v úvodu měl velkou šanci Matěj Šín. Dostal míč na malé vápno na hlavu a zcela osamocený těsně přestřelil.

Ve 28. minutě měl na druhé straně Martin Hrubý snadnou práci se střelou, kterou na něj vyslal Yao, nebezpečnější byli ale Ostravané. Další velkou možnost měli po půlhodině hry, Jan Jurečka zacentroval z pravé strany a Robert Miškovič hlavičkoval z velmi dobré pozice nad.

To už hrál Baník Bez Ladislava Almásiho, který po špatném došlápnutí odkulhal ze hřiště a nahradit jej musel Daniel Smékal. Ukázalo se, že Ladislav Almási si poranil kotník. Útočník Baníku se po utkání vrátil do Ostravy, kde ve středu absolvuje vyšetření a podle výsledku se rozhodne o jeho případném dodatečném odletu do Turecka.

Utkání nicméně pokračovalo dále. Ve 36. minutě nacentroval Srdjan Plavšić, hlavou to tentokrát zkoušel Petr Jaroň, ale také on minul.

Závěrečné minuty první půle patřily domácím, Martin Hrubý si ale dokázal poradit jak se střelou Adama Moronga, tak s nepříjemnou jedovkou Andreje Fábryho.

Druhý poločas zahájili aktivněji domácí. V 53. minutě pronikal po své levé straně nebezpečně Yao a jeho střílený pas na malé vápno výborně zlikvidoval Jiří Letáček, který se v brance Baníku objevil po pauze. Následoval rohový kop, z něj rezultující rána Jaroslava Mihálika zpoza šestnáctky do šibenice a druhý vynikající zásah Jiřího Letáčka.

O chvíli později zpacifikoval gólman Baníku také střelu Martina Nagye.

A udeřil Baník. V 62. minutě nacentroval z pravé strany Cadu a David Buchta hlavou zblízka otevřel skóre. A za osm minut odcentroval pro změnu David Buchta zleva a role úspěšného hlavičkujícího střelce se ujal Cadu.

Domácí se snažili o korekci a blízko k ní měl Medved, jenž dostal přihrávku do šestnáctky a pálil z nějakých dvanácti metrů. Na lajně však opět úřadoval Jiří Letáček a Baník nejenže vyhrál, ale udržel také čisté konto.

Ohlasy k utkání

PAVEL HAPAL: "Bylo to svižné utkání, snažili jsme se zátěž rovnoměrně rozložit. Běžecky to bylo z naší strany výborné, ještě potrénujeme. Jsem spokojený i s výsledkem i s tím, že jsme zápas odehráli s nulou vzadu.

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

10.
úterý
ledna
Skalica VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:0
Branky: 62. Buchta, 70. Cadu. Rozhodčí Ježík.
Diváci: 250

Sestavy

Skalica

Šemrinec – Hurtado, Rudzan, Podhorin, Morong, Mášik, Nagy, Krčík, Yao, Fábry, Medved.

Baník

1. poločas: Hrubý - Juroška, Pojezný, Lischka, Šehić - Kaloč - Jaroň, Šín, Mišković, Plavšić - Almási (27. Smékal). 2. poločas: Letáček - Sanneh, Říha, Frydrych, Ndefe - Boula - Cadu, Buchta, KLíma, Smékal - Tijani.
55
Artur
Musák
6
Karel
Pojezný
1
Viktor
Budinský
66
Matúš
Rusnák
20
Pablo
Ortiz
95
Daniel
Holzer
77
Ladislav
Almási
10
Srdjan
Plavšić
28
Filip
Kubala
24
Martin
Hrubý
21
Michal
Kohút
80
Ondřej
Kričfaluši
18
David
Planka
29
Jakub
Pira
17
Michal
Frydrych
12
Abdallah
Gning
37
Matěj
Chaluš
3
Hamidou
Kante
11
David
Látal
2
Marek
Havran
99
Vlasiy
Sinyavskiy
23
Martin
Jedlička
25
Dennis
Owusu
9
David
Buchta
26
Lauri
Laine
19
Filip
Šancl
15
Václav
Jurečka
5
Jiří
Boula