FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

První maltská výhra: Birkirkara - Baník 1:3

30.01.2020 | Redakce

Ve třetím utkání maltského herního soustředění Baník vyhrál. A s přehledem. Po celý zápas byl lepší a zaslouženě nad týmem Birkirkara FC zvítězil 3:1.

Přátelská utkání, příprava, čt 30.1. , stadion: Malta, diváci: 70
Birkirkara - FC Baník Ostrava
1:3
(1:1)

Branky: 24. Bezzina – 27. O. Šašinka (Holzer), 54. Smola (Reiter), 88. Buchta (Jánoš).

FC Baník Ostrava: Budinský (46. Číž) – Fillo (61. Procházka), Pokorný, Svozil (46. Stronati), Holzer (61. Fleišman) – Hrubý (61. Drozd), Kaloč (61. Jánoš) – de Azevedo (46. Reiter), Kuzmanovič (61. Jirásek), Potočný (46. Buchta) – O. Šašinka (46. Smola).

Komentář

Baník, aktuálně sedmý celek české ligy, se do sedmého celku ligy maltské pustil zostra. Ve 4. minutě se v šestnáctce soupeře dostal ke střele Nemanja Kuzmanovič. Vystřelil mimo. O minutu později pálil z hranice šestnáctky Robert Hrubý. Také vedle. A v 6. minutě poslal Martin Fillo míč do šestnáctky Romanu Potočnému, ten balon šikovně tečí nasměroval na branku, ovšem gólman Hogg jeho pokus vyrazil na roh. Za další minutu vypálil Roman Potočný z dobrých třiceti metrů nevídanou pumelici, Hogg ji s námahou a s pomocí břevna vytěsnil mimo nebezpečí.

Ve 24. minutě se po chybě v rozehrávce dostal k míči Bezzina, vypálil přesně k tyči a Malťané vedli. Jen ale chviličku. Za tři minuty rozehrál standardku Daniel Holzer, poslal balon do šestnáctky, kde jej Ondřej Šašinka usměrnil do sítě – 1:1

Ve 34. minutě vysunul Robert Hrubý skvělou kolmicí do šance Nemanju Kuzmanoviče. Toho ale bravurně vychytal brankář Hogg. A ten si o čtyři minuty poradil i se střelou Roberta Hrubého.

Také ve druhém poločase byl Baník zřetelně lepší a v 54. minutě se dostal do vedení. Z pravé strany zacentroval při zemi Rudolf Reiter a Tomáš Smola si před brankou počínal dostatečně důrazně a ač tísněn, prosadil se – 2:1 pro Baník.

V 73. minutě mohl Tomáš Smola přidat další gól. Neproměnil však penaltu – gólman mu střelu vyrazil.

O jedenáct minut později se na pravé straně prosadil Adam Jánoš, poslal míč ke vzdálenější tyči, kam nabíhal David Buchta a baníkovský mladík s přehledem upravil skóre na konečných 3:1 pro ostravský celek.

Ohlasy trenérů


LUBOŠ KOZEL: "Do desáté minuty jsme měli asi šest zakončení, ale pak jsme polevili a museli to otáčet. O poločase jsem musel hodně zvednout hlas. Druhý poločas byl lepší, nedali jsme ještě penaltu. Ani soupeř nebyl špatný. Jsme samozřejmě rádi za vítězství."


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA