FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

První maltská výhra: Birkirkara - Baník 1:3

30.01.2020 | Redakce

Ve třetím utkání maltského herního soustředění Baník vyhrál. A s přehledem. Po celý zápas byl lepší a zaslouženě nad týmem Birkirkara FC zvítězil 3:1.

Přátelská utkání, příprava, čt 30.1. , stadion: Malta, diváci: 70
Birkirkara - FC Baník Ostrava
1:3
(1:1)

Branky: 24. Bezzina – 27. O. Šašinka (Holzer), 54. Smola (Reiter), 88. Buchta (Jánoš).

FC Baník Ostrava: Budinský (46. Číž) – Fillo (61. Procházka), Pokorný, Svozil (46. Stronati), Holzer (61. Fleišman) – Hrubý (61. Drozd), Kaloč (61. Jánoš) – de Azevedo (46. Reiter), Kuzmanovič (61. Jirásek), Potočný (46. Buchta) – O. Šašinka (46. Smola).

Komentář

Baník, aktuálně sedmý celek české ligy, se do sedmého celku ligy maltské pustil zostra. Ve 4. minutě se v šestnáctce soupeře dostal ke střele Nemanja Kuzmanovič. Vystřelil mimo. O minutu později pálil z hranice šestnáctky Robert Hrubý. Také vedle. A v 6. minutě poslal Martin Fillo míč do šestnáctky Romanu Potočnému, ten balon šikovně tečí nasměroval na branku, ovšem gólman Hogg jeho pokus vyrazil na roh. Za další minutu vypálil Roman Potočný z dobrých třiceti metrů nevídanou pumelici, Hogg ji s námahou a s pomocí břevna vytěsnil mimo nebezpečí.

Ve 24. minutě se po chybě v rozehrávce dostal k míči Bezzina, vypálil přesně k tyči a Malťané vedli. Jen ale chviličku. Za tři minuty rozehrál standardku Daniel Holzer, poslal balon do šestnáctky, kde jej Ondřej Šašinka usměrnil do sítě – 1:1

Ve 34. minutě vysunul Robert Hrubý skvělou kolmicí do šance Nemanju Kuzmanoviče. Toho ale bravurně vychytal brankář Hogg. A ten si o čtyři minuty poradil i se střelou Roberta Hrubého.

Také ve druhém poločase byl Baník zřetelně lepší a v 54. minutě se dostal do vedení. Z pravé strany zacentroval při zemi Rudolf Reiter a Tomáš Smola si před brankou počínal dostatečně důrazně a ač tísněn, prosadil se – 2:1 pro Baník.

V 73. minutě mohl Tomáš Smola přidat další gól. Neproměnil však penaltu – gólman mu střelu vyrazil.

O jedenáct minut později se na pravé straně prosadil Adam Jánoš, poslal míč ke vzdálenější tyči, kam nabíhal David Buchta a baníkovský mladík s přehledem upravil skóre na konečných 3:1 pro ostravský celek.

Ohlasy trenérů


LUBOŠ KOZEL: "Do desáté minuty jsme měli asi šest zakončení, ale pak jsme polevili a museli to otáčet. O poločase jsem musel hodně zvednout hlas. Druhý poločas byl lepší, nedali jsme ještě penaltu. Ani soupeř nebyl špatný. Jsme samozřejmě rádi za vítězství."


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA