so 9.7.2022
MUZ

První letní nezdar: Baník - Žilina 1:3

Baník v páté přípravě v Havířově podlehl Žilině 1:3 a utrpěl první letní porážku. Navíc přišel o stopera Davida Lischku, který s poraněným stehenním svalem čeká na podrobné vyšetření.

Do Havířova dorazila velice slušná návštěva, díky níž se Baník mohl cítit opravdu jako doma, ale zápas příliš dobře nezačal. Po několika minutách se při odkopu balonu zranil David Lischka a záhy musel vynuceně dolů. Přesnou povahu zranění jeho zadního stehenního svalu určí až vyšetření v nemocnici.

Baník se hned poté nadechl ke krátkému náporu a po rohovém kopu Ladislav Almási dokonce trefil tyčku. Jenže z protiútoku provedla Žilina dokonal kolmou akci a Kaprálik ze sóla obstřelil Jana Laštůvku.

Baníkovcům se obdobná akce, pouze z levé strany, vyvedla ve 26. minutě. Jiří Fleišman rozběhl Eldara Šehiče a ten z levé strany nachytal brankáře Belka střelou na přední tyčku. Byla to jeho premiérová trefa v ostravském dresu.

Chvíli před přestávkou však vrátil vedení na žilinskou stranu Gidi, který po nedorozumění v rozehrávce křížnou střelou bez přípravy podruhé překonal Laštůvku.

Trenér Pavel Vrba poslal do druhé půle osm nových hráčů. Baník měl sice větší držení míče, ale na Žilině bylo vidět, že je týden před startem ligy vyladěnější a rozehranější. Když v 66. minutě Gidi přímo z rohu zatočil míč o tyčku do brány, byl stav 1:3.

V závěru měli hosté ještě jednu vyloženou možnost, ale Jiří Letáček kryl střelu Ďuriše i následnou dorážku.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Pavel Vrba: "V prvním poločase byla Žilina přesnější a rychlejší a zaslouženě vedla. Pomohli jsme ji k tomu i našimi chybami. Ve druhém poločase už jsme měli více času míč pod kontrolou, už to bylo lepší, ale Žilina dnes zaslouženě vyhrála."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

9.
sobota
července
Baník VS Žilina
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:2
Branky: 26. Šehič (Fleišman) - 10. Kaprálik, 39. a 66. Gidi. Rozhodčí: Kotala.
Diváci: 900

Sestavy

Baník

I. poločas: Laštůvka - Sanneh, Frydrych, Lischka (6. Pojezný), Fleišman - Klíma, Takács, Kuzmanovič, Kaloč, Šehič - Almási. II. poločas: Letáček - Ndefe, Pokorný, Pojezný, Fleišman (62. Chlumecký) - P. Jaroň, Takács, Tetour, Budínský, Buchta - Tijani.

Žilina

Belko - Rusnák (75. Trabalík), Leitner, Nemčík, Bari (72. Sluka) - Myslovič, Kopas, Gidi (72. Iľko) - Galčík (85. Owusu), Ďuriš, Kaprálik (66. Addo).
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
4
Robert
Mišković
28
Filip
Kubala
10
Matěj
Šín
70
David
Fadairo
15
Patrick
Kpozo
11
Eldar
Šehić
30
Jiří
Letáček
99
Ladislav
Almási
20
Abdullahi
Tanko
17
Michal
Frydrych
21
Jiří
Klíma
32
Paixao da Silva
Ewerton
1
Martin
Hrubý
7
Karel
Pojezný
12
Tomáš
Rigo
35
Jakub
Markovič
13
Samuel
Grygar
19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
29
Ladislav
Takács
37
Matej
Madleňák
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
26
Filip
Blažek