ne 24.2.2019

První jarní porážka: Sparta-Baník 3:2

První jarní porážka potkala Baník na pražské Letné. Ačkoliv měl Baník utkání velmi dobře rozehráno a ujal se díky trefě Dame Diopa vedení, nakonec se z vítězství 3:2 radovala Sparta.

Ve vynikající atmosféře, o níž se zásadní měrou postaralo i patnáct set baníkovských fanoušků, se oba týmy v úvodních minutách chvíli vzájemně oťukávaly, aby jako první zaútočil Baník. V 9. minutě se do brejkové situace probil Daniel Holzer, vnikl do šestnáctky, na poslední chvíli jej však stačil zablokovat domácí Štetina.

A hned vzápětí byli blízko gólu sparťané. Bořek Dočkal si naběhl do šestnáctky pro Zahustelovu přihrávku a vystřelil do tyče.

V 17. minutě se znovu prosadili Slezané. Robert Hrubý poslal do šestnáctky z rohového kopu velmi zajímavý míč. Naskočil si na něj Milan Baroš a hlavou jen těsně minul! A vzápětí centroval Milan Baroš na Jiřího Fleišmana. Jeho pokus hlavou letěl nad břevno.

A pak už se Baník dostal do vedení. Dame Diop si v rychlosti vyměnil míč s Milanem Barošem, ten mu balon v šestnáctce ukázkově vrátil na malé vápno a Dame Diop zblízka otevřel skóre.

Vyrovnání se zrodilo z rohového kopu. Balon po Karlssonově exekuci proletěl malým vápnem až k zadní tyči, kde číhal Štetina, jenž neměl problém dostat míč do branky. První poločas tedy skončil nerozhodně.

Druhou půli otevřel symbolicky domácí Zahustel, který se dostal k nebezpečné hlavičce. Branku netrefil. Zajímavých akcí přibývalo. Milan Baroš se dral do rychlého brejku, Štetina jej zastavil. Na druhé straně se do střelecké pozice prodral Hložek, mířil mimo. V 57. minutě se domácí po chybě Slezanů dostali k velmi zajímavé standardní situaci. Míč si k přímému kopu z dvaceti metrů postavil Karlsson, levačkou míč skvěle zakroutil kolem zdi k levé tyči, k níž to měl Jan Laštůvka daleko - 2:1.

Po hodině hry dostal domácí Štetina za faul druhou žlutou kartu a domácí od té chvíle dohrávali v deseti. Baník toho mohl využít v 77. minutě, v níž se na malém vápně dostal v tísni ke střele Milan Baroš. V pádu trefil gólmana Nitu, od něhož se míč odrazil do tyče!

Za dvě minuty už to bylo o dva góly. Sparťané využili chyby Ostravanů k rychlému brejku, který vyústil v Drchalovo sólo. Sparťanský mladík zakončení zvládl a vstřel rozhodující gól. Baník ještě dokázal snížit, Nemanja Kuzmanovič napálil míč do šibenice, ale to už ubíhal nastavený čas a na vyrovnání už Baník prostor neměl.

BOHUMIL PÁNÍK: „Našim gólem začalo být utkání otevřené, Sparta to musela otvírat. Dostali jsme bohužel rychle gól po rohu, tam jsme si to nepohlídali na zadní tyči. Hráč, který měl krýt Štětinu, se nezachoval zodpovědně. Ve druhé půli jsme udělali chybu při rozehrávce a stejný hráč chyboval při třetím gólu. Tam přitom bylo jasné, že když budeme hrát zodpovědně a točit těžiště hry, že se tam dostaneme. A místo toho to propícháváme středem, je z toho ztráta a třetí gól. To ten zápas rozhodlo. To byl zkrat, to se nemělo stát. Soupeř je tak kvalitní, že to potrestá. Já jsem přesvědčený, že za stavu 2:1 bychom remízu udělali.“