FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Proti Lvovu v Beleku bez branek

27.01.2019 | Redakce

Baník je na soustředění v Turecku nadále neporažen. Na náročném terénu v Beleku dnes ve svém třetím duelu na kempu v Antalyi bez gólů remizoval s ukrajinským prvoligovým týmem FK Lvov.

Přátelská utkání, příprava, Turecko, ne 27.1. , stadion: Belek, diváci: 0
FK Lvov - FC Baník Ostrava
0:0

FC Baník Ostrava: Budinský – Celba (61. Pazdera), Šindelář (46. Procházka), Azackij, Breda (46. Granečný) – Bolf (61. Holzer), Mešaninov (61. Jánoš), Kaloč (61. Hrubý), Jirásek – Diop, J. Šašinka (61. Kuzmanovič).

Komentář

Souboj znovu doprovázely improvizace. Dopolední liják v okolí Manavgatu udělal z předem připraveného hřiště rybník, náhradní variantou se tak stal jeden z trávníků v komplexu Soho Belek, na kterém oba celky odehrály především bojovný zápas s naprostým minimem jasných brankových šancí.

Ukrajinský tým, jehož kostru tvoří sedm Brazilců, působil v úvodní dvacetiminutovce fotbalovějším a lepším dojmem. Do příležitostí ho ale Baník nepustil. Ještě v průběhu první půle svěřenci Bohumila Páníka vyrovnali krok a v závěrečné půlhodině si po pětinásobném vystřídání vypracovali převahu a tlak.

Jednoznačně největší šanci celého zápasu měl v 76. minutě Robert Hrubý: po bleskurychlém kontru z levé strany po ose Dame Diop - Denis Granečný mu ale při zakončení na drnu balon odskočil a rána mu vůbec nesedla. Vzápětí to zkoušel spravit pohotovým technickým pokusem z dvaceti metrů a ukrajinský gólman jen nehybně přihlížel, jak balon končí decimetry vedle horního rohu.

Viktor Budinský na druhé straně musel zasahovat hlavně po standardkách. Byl však celé utkání jistý a se dvěma zrádnými pokusy ze střední vzdálenosti si na těžkém terénu dokázal poradit.

Baník byl v poslední desetiminutovce už zjevně lepší a do vápna soupeře padal jeden centr za druhým. Ale ani hlavičková teč Oleksandra Azackého mezi tyčemi neskončila a už za hluboké tmy pod umělým osvětlením se mužstva rozešla smírem 0:0.

Ohlasy trenérů


BOHUMIL PÁNÍK "„Vzhledem k těžkému terénu to bylo spíše o mentální odolností hráčů a my jsme se s tím utkáním po této stránce vyrovnali dobře. Postupně jsem se srovnali se soupeřem, který tam měl více Brazilců než Ukrajinců, a bylo to znát na jeho hře. Byli nepříjemní a dynamičtí, svým stylem hry nás velmi dobře prověřili a my museli být hodně pozorní. Postupně jsme se střídáním dostali do hry a v závěru jsme měli i více ze hry. Ale celkově ta remíza byla spravedlivá.“


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA