út 15.12.2020

Přiletěli pro tři body: Mladá Boleslav - Baník 1:3

Netradičně letecky se Baník dopravil k úternímu utkání v Mladé Boleslavi. A jak se ukázalo, přiletěl si pro tři body. Po dvanácti letech totiž Baník v Mladé Boleslavi vyhrál a za triumf 3:1 si připsal další tři body.

V prvním poločase Baník na hřišti jasně dominoval. Hrálo se téměř výhradně na polovině Mladé Boleslavi a přicházely i šance. Jako první zahrozil Patrizio Stronati, jeho dalekonosná bomba jen těsně minula branku.

Domácí o sobě dali poprvé vědět ve 14. minutě. Jakub Fulnek v šestnáctce vystřelil, Jan Laštůvka míč přitlumil a Jaroslav Svozil balon odkopl do bezpečí.

Ve 23. minutě vystřelil Dyjan Carlos de Azevedo, gólman Mikulec mu jeho pokus chytil. O chvíli později byl blízko gólu Tomáš Zajíc, ale skákavý míč na malém vápně nezkrotil.

Dominance Baníku trvala dál a přišly i góly. Ve 30. minutě našel šikovně Daniel Tetour Dyjana Carlose de Azeveda, ten si míč navedl do šestnáctky na levou a zamířil přesně k tyči – 0:1.

Za malou chvíli rozehrál akci výbornou přihrávkou Roman Potočný, dal Martinu Fillovi, ten zacentroval a Carlos de Azevedo si na jeho centr vyskočil. Hlavou však nemířil do branky, ale přesně našel na malém vápně volného Daniela Tetoura. A ten poslal míč bezpečně do branky.

Domácí tým vstoupil do druhé půle viditelně odhodlán svůj výkon proti první půli zlepšit. To se také stalo a v 52. minutě po rychlé kombinaci přišlo snížení. Hlavička Jiřího Klímy byla sotva chytatelná.

O pět minut později nacentroval Carlos de Azevedo, míč možná trochu překvapivě propadl k nohám Tomáše Zajíce, který si dobře naběhl, zakončit už ale nestačil.

Ve druhé půli se šance střídaly na obou stranách. V 73. minutě se dostal v šestnáctce do dobré pozice Daniel Douděra, tvrdě vypálil, Jan Laštůvka parádně vyrazil.

Baník mohl rozhodnout v 77. minutě, nejdřív tvrdě vystřelil Filip Kaloč. Trefil ale domácího brankáře. Pak Carlos de Azevedo vyslal do velké šance Daniela Tetoura. Ten se dostal před gólmana, možná váhal, zda se nepokusit dostat míč přes bránícího hráče volnému Romanu Potočnému, jenž by dával do prázdné, nakonec se rozhodl zakončit sám a brankář Mikulec mu svým zákrokem radost nedopřál.

Pak si vzali slovo znovu domácí. Daniel Douděra pálil z výborné pozice nad.

A Baník záhy trestal. V nastaveném čase totiž David Buchta vybojoval na polovině hřiště míč, rozběhl se s ním směrem k mladoboleslavské bráně a už jej nikdo nedokázal zastavit. David Buchta navíc přesně zamířil a bylo rozhodnuto.

KAREL JAROLÍM: “První poločas jsme byli totálně mimo hru, připadal jsem si jak v Jiříkově vidění. Navíc jsme ještě dvakrát inkasovali po našich hloupých ztrátách, u druhé branky jsme nedohráli situaci v šestnáctce.. Podařilo se nám celkem brzy vstřelit kontaktní branku, věřil jsem, že ještě něco můžeme s výsledkem udělat. Bohužel se to nepodařilo a rozhodl třetí gól po naivní ztrátě podobně jako při tom prvním.”

LUBOŠ KOZEL: “Dosáhli jsme cenného vítězství venku, myslím, že zaslouženého. Dnes musíme být spokojeni i s výkonem. První půle byla trochu výš než ta druhá, ale nedalo se asi předpokládat, že celou dobu budeme tak dominantní.”

16Jan Laštůvka90100

15.
úterý
prosince
Boleslav VS Baník

Poločas: 0:2
Branky: 51. Jiří Klíma (Mazáň) – 30. de Azevedo (Tetour), 41. Tetour (de Azevedo), 90+1. Buchta. Rozhodčí: Hocek – Melichar, Novák. ŽK: Túlio. Hráno bez diváků.