so 2.7.2016
MUZ

Přestřelka na závěr: Baník – Michalovce 3:3

Soustředění v Popradu Baník v sobotu ukončil divokou přestřelkou s Michalovcemi. Přestože v poločase prohrával s jedenáctým celkem slovenské ligy už 0:3, po změně stran se po náročném týdnu vyždímal ze zbytku sil a dovedl utkání k remíze 3:3. Dvakrát se trefil kapitán Daniel Holzer. Ostravané se hned po utkání vydali z Tater na cestu domů.

Baník začal s vysokým presinkem, který mu po čtvrthodině vynesl krátký nápor a dvě šance. Ale Holzer křížně pálil vedle tyče a Honiš ve skluzu trefil gólmana Maceje přímo do nohou. Slovenský soupeř byl stejně jako ve středu Ružomberok v ofenzivní fázi mnohem nebezpečnější, přesnější a produktivnější. Okna v ostravských zadních řadách Michalovce bez milosti třikrát ztrestaly z brejků a Baník v půli ztrácel tři góly, protože Šašinka navíc za stavu 0:1 hlavou orazítkoval břevno.

Slezané se však vzepřeli hrozbě debaklu a ve druhém poločase se větší agresivitou vrátili do hry. Na Malého centr z rohu si v 55. minutě nejvýše naskočil Mešaninov a hlavou snížil. Pak Baník několikrát podržel gólman Vašek, který po brejcích soupeře chytil minimálně dva, tři góly. Jako pravý kapitán se v závěru ukázal Holzer: z pokutového kopu potrestal faul na Šašinku a deset minut před koncem se uvolnil na levé straně a přízemní křížnou ranou k tyči vyrovnal. Obě strany mohly zápas rozhodnout pro sebe, ale remíza 3:3 už vydržela.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

VLASTIMIL PETRŽELA: "Vzadu jsme v prvním poločase udělali zbytečné chyby a bylo to tam z naší strany špatné. Měli jsme územní převahu, vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou, ale neproměňovali jsme je. Ale za druhý poločas mužstvo pochválím. Co předvedl z té celkové únavy po tom těžkém týdnu třeba Holzer, klobouk dolů. Ale i další kluci se snažili, rvali. Za bojovnost, kterou jsme předvedli, kluky pochválím. Zatím nás v této fázi přípravy srážejí chyby."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

2.
sobota
července
Michalovce VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 3:0
Branky: 62. z pen. a 80. Holzer, 55. Mešaninov - 9. a 41. Leško, 37. Kunca.
Diváci: 50

Sestavy

Baník

Vašek - Celba, Honiš, Mešaninov, Jakovlev - Hlinka (46. Matěj), Ožvolda (46. Malý) - Lupták (46. Behan, 73. Helešic), Mičola (46. Konnsimbal), Holzer (88. Behan) - O. Šašinka.
21
Jiří
Klíma
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
8
Jaroslav
Harušťák
66
Denis
Granečný
22
Filip
Kaloč
20
Jakub
Pokorný
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
77
Gigli
Ndefe
32
Lukáš
Budínský
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
17
Muhammed
Sanneh
4
Yira
Sor
13
Roman
Potočný
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
30
Viktor
Budinský
19
David
Lischka
5
Adam
Jánoš
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
33
Ondřej
Kukučka
7
Ondřej
Chvěja