ne 20.10.2019

Překvapení se nekonalo: Plzeň - Baník 3:0

Baníku se v Plzni nedařilo. Po bezbrankovém prvním poločase inkasovali Ostravané po půli hned třikrát a z Plzně si odvážejí porážku 0:3

Baník čelil od první minuty tlaku domácího týmu. Po dvou minutách přistrčil Krmenčík míč do šestnáctky rozběhnutému Kayambovi, ten se řítil sám na Viktora Budinského. Gólman Baníku bleskově vyběhl a Kayambovi jeho tutovku zmařil.

V 6. minutě napálil míč do šestnáctky Baníku Limberský. Trefil spoluhráče Brabce, jenž stál metr před malým vápnem, prudký nástřel však nasměroval mimo ostravskou branku.

Pak si Krmenčík zpracoval Kopicův míč na prsou, položil se do střely a z nějakých třinácti metrů minul levou tyč branky Viktora Budinského. V 18. minutě se poprvé výrazněji prosadili hosté. Hlavičku Jakuba Pokorného chytil gólman Hruška.

A pak zase Plzeň. Míč do ostravské šestnáctky poslal Kopic, Roman procházka si balon zpracoval a pak to zkusil obstřelem. Minul.

Viktor Budinský pak vyboxoval Řezníkovu ránu, při šanci Kayamby mu pomohla tyč. Podruhé prověřil Baník domácího gólmana Hrušku po půlhodině hry. Ani střela Roberta Hrubého však neměla razanci.

V 50. minutě se Plzni podařil signál po rohovém kopu a Hejda zblízka otevřel skóre. Přesně za deset minut nacentroval Hloušek Krmenčíkovi, proti jeho prvnímu pokusu výtečně zasáhl gólman Budinský, s dorážkou, která se navíc odrazila od tyče, už nemohl nic dělat - 2:0.

Slezané se pokoušeli snížit a dostat se na kontakt, do gólové šance se ale nedostali. A tak přišel třetí gól. V nastaveném čase se hlavou prosadil útočník Chorý.

PAVEL VRBA: "Myslím, že jsme viděli velice dobré utkání. Pro nás to bylo trošku složitější v tom, že jsme v prvním poločase nedali nějaký gól, aby to možná bylo trošku klidnější. Ale co se týká úrovně zápasu, tak to splňovalo všechno, co od těchto mužstev čekáme. Podle mého názoru jsme my i Baník předvedli velice dobrý výkon."

BOHUMIL PÁNÍK: "Viděli jsme fotbal jenom z jedné strany. Určitě Viktorka ukázala, že má formu. Když nehraje poháry a chystá se jenom na ligu, tak je silná, dynamická a kombinační. Už v první půli jsme hodně tahali za kratší konec, tam jsme to ještě přežili. Ale ve druhé půli, kdy už nás načali, to bylo jednoznačné."