út 12.8.2014

Postup se nerodil snadno, Hlučín - Baník 1:2

Kdo čekal, že Baník přes třetiligový Hlučín snadno postoupí, šeredně se mýlil. Srdnatě bojující tým z Prajzské nedal Ostravanům nic zadarmo a zadělal na drama do posledních minut, z trápení hosty vysvobodil až závěrečný hvizd sudího Pavla Julínka. Baník tak po vítězství 2:1 postupuje do dalšího kola, kde ho čeká druholigový Frýdek-Místek.

Na útulném stánku v Hlučíně se zrodil první zajímavý moment v 11. minutě, když si Narh zaběhl za domácí obranu a snažil se propálit gólmana. Avšak ten jeho pokus lapil. Baník přidával na obrátkách, o chvíli později se z dvaceti metrů napřáhl Kukec. Jeho rána skončila na břevně.

Modrobílí dosáhli svého ve 21. minutě, když rychlou kombinací vyšachovali hlučínskou obranu a zakončující Sukup měl lehkou úlohu,po Petrusově přesné přihrávce dopravil míč do odkryté brány. Baník měl v těchto minutách dění na hřišti pevně pod kontrolou, a když Mensahova tečovaná střela skončila druhým gólem v hlučínské síti, vypadalo to, že postup bude pouhou formalitou.

Ostravané si do konce první půle vypracovali ještě několik slibných příležitostí, ale marnotratnost se jim málem vymstila. Mohli totiž inkasovat nepříjemný gól do šatny poté, co Dostálovu stoprocentní příležitost z rychlého protiútoku vychytal Šrom.

Do druhého poločasu Baník nastoupil se dvěma změnami. Dohráli Azevedo s Mensahem, místo nich nastoupili Greguš a Štěpán. Baník se ve druhé půli až moc upnul na hájení dvoubrankového náskoku. A to byla voda na mlýn hlučínským fotbalistům, jejichž výkon šel každou odehranou minutou nahoru.

V 65. minutě zadělal střídající Badaljan na drama, když zužitkoval Ondrušíkův střílený centr a přesnou hlavičkou snížil na 1:2. Hlučínských fotbalistů rázem bylo plné hřiště. Baník v závěrečné dvacetiminutovce se štěstím přečkal několik perných chvil u své branky, tu největší po Ondrušíkově přímém kopu,který prosvištěl vedle pravé tyče, a po vítězství 2:1 postupuje do dalšího kola Poháru FAČR.

Tomáš Bernady (FC Baník Ostrava): "První poločas jsme odehráli tak, jak by se takové utkání mělo odehrát. Vyrovnali jsme se domácím v nasazení a přidali jsme fotbalovost. Byly z toho dvě branky, dvě břevna a nějaké další příležitosti, které jsme neproměnili. Do druhého poločasu nastoupilo jiné mužstvo, které jakoby hrálo na údržbu, i když žádný takový pokyn během poločasové pauzy absolutně nezazněl. Po obdržené brance, která přišla po nedůslednosti uprostřed obrany, jsme nechali zápas zdramatizovat. A poté se rozdíl dvou soutěží úplně smazával, působili jsme nervózně, nepodrželi jsme balon a nechali Hlučín jít do tlaku. Druhý poločas absolutně nebereme, nebylo to v pořádku."

12.
úterý
Hlučín VS Baník
Pohár FAČR

Poločas: 0:2
Branky: 65. Badaljan - 21. Sukup, 32. Mensah. Žluté karty: Žižka - Petrus, Greguš, Šichor. Rozhodčí: Julínek - Kordula, Antoníček.