st 27.9.2023

Pohárový postup: Zápy - Baník 1:2

Baník zvládl pohárový duel v Zápech a z půdy aktuálního suveréna ČFL si veze postup do 4. kola MOL Cupu. Domácí celek vzdoroval, seč mu síly stačily, ale v poslední minutě zápasu rozhodl o vítězství Baníku Michal Frydrych, takže konečný rezultát zní: Zápy - Baník 1:2.

Na malém a zejména velmi úzkém hřišti sice jako první zahrozil Baník, to když Jan Juroška otřel svou střelu o tyč, ale jinak byli v prvním poločase nebezpečnější domácí. Jakub Markovič musel předvést několik těžkých zákroků, ten nejtěžší proti zápskému Stropkovi, který se před ním ocitl úplně sám, a dokázal, že Baník má toho času dvojici vynikajících brankářů.

Jednou už byl nicméně také Jakub Markovič překonán, na brankové čáře situaci zachránil Michal Frydrych.

A pak se Baník dostal do vedení, Filip Blažek nacentroval z pravé strany a Matěj Madleňák u vzdálenější tyče hlavou otevřel skóre. Zápy v tété chvíli inkasovaly svůj vůbec první gól v soutěžním utkání této sezony.

Když pak v 55. minutě inkasoval domácí Duben druhou žlutou kartu a domácí šli do deseti, zdálo se, že Slezané už si situaci pohlídají, nicméně v 64. minutě si domácí Lukáš Woitek krásně počkal na centr, který k němu přilétl z pravé strany, opřel se do něj volejem a srovnal stav.

Baník mohl okamžitě kontrovat, během pěti minut třikrát zakončoval Kubala, ale Řehák vše včetně jeho sóla pochytal.

Zápy pak velmi pečlivě bránily a i když s blížícím se koncem tlak Baníku narůstal, už už se zdálo, že prodloužení je neodvratné. V poslední minutě nastaveného času se však míč ve skrumáži po rohovém kopu odrazil od tyče k Michalu Frydrychovi, ten jej napálil a zacílil přesně - 1:2!

PAVEL HAPAL: "V prvním poločase jsme nehráli dobře. Zápy byly povzbuzeny výbornými výsledky v soutěži, bylo to na jejich hře znát. Přečkali jsme dvě tři šance domácích, dali jsme gól a myslel jsem si, že přidáme další. Šance na to byly. Soupeř po červené kartě už jen bránil, čekal na standardní situace, z jedné takové vyrovnal. Jsem rád, že jsme nakonec dokázali rozhodnout a vyhnout se prodloužení."