so 16.10.2021

Podruhé už vyrovnat nestačili: Baník - Slovácko 1:2

Dlouhá domácí série bez porážky skončila. Baník po boji podlehl Slovácku 1:2. Na první gól hostů dokázali Slezané reagovat vyrovnáním, druhý gól soupeře už zůstal bez domácí odezvy.

Zápas začal tak, jak si Ostravané rozhodně nepředstavovali. Michal Tomič vystřelil, Jan Laštůvka vyrazil a k odraženému míči se dostal Václav Jurečka a zblízka otevřel skóre.

Baník se snažil aktivní hrou rychle manko dohnat. Jan Juroška hezky prostrčil do šestnáctky mezi obránce Danielu Tetourovi. Tomu scházel půlmetřik k tomu, aby si mohl míč před gólmanem zpracovat a zakončit, skluzem ze situace vytěžil alespoň roh.

Ve 20. minutě se odražený míč snesl k hranici šestnáctky před Jiřího Klímu. Ten vystřelil, Filip Nguyen jeho ránu chytil.

Na druhé straně z podobné pozice pálil velmi prudce Lukáš Sadílek, Jan Laštůvka zpoza břevna vytlačil na roh.

Baník pokračoval v aktivní hře a po půlhodině se zrodilo vyrovnání. Adam Jánoš ve volném prostoru zachytil vysoký míč, poslal jej obloučkem na hranici šestnáctky, tam jej Gigli Ndefe hlavou prodloužil před malé vápno a následoval souboj a střet Stanislava Hofmanna s Romanem Potočným. Rozhodčí nejdřív nezareagoval, na pokyn videoasistenta však situaci u monitoru vyhodnotil znovu a Hofmannův šlapák posoudil jako faul. Byla z toho penalta, a tu Daniel Tetour s jistotou proměnil.

Bojovný zápas hraný ve vysokém tempu pokračoval i ve druhé půli. Na šanci se čekalo čtvrthodinku, vydobyl si ji Baník. Základem všeho byl odvážný průnik Daniela Tetoura, který hosté zastavili faulem. Rezultoval z toho přímý kop zhruba z dvaceti metrů. Roman Potočný poslal míč obloukem k tyči, odkud jej Jiří Klíma poslal podél branky k tyči druhé. Tam nabíhal Nemanja Kuzmanovič, který to zkoušel hlavou a z úhlu trefil tyč! ¨

Ještě větší šance přišla v 65. minutě a měl ji znovu „Kuzma“. Jiří Fleišman vhodil aut Gigli Ndefemu k místu, kde se hranice šestnáctky střetává s koncovou čárou. GIgli Ndefe si na malém prostoru skvěle poradil s bránícím Markem Havlíkem, vnikl do šestnáctky, poslal proti noze k penaltovému puntíku Nemanjovi Kuzmanovičovi, a ten z ideální pozice přestřelil.

Do podobné pozice se vzápětí na druhé straně dostal Sadílek, jeho střelu chytil Jan Laštůvka.

Sadílek se prosadil v 75. minutě. Hosté zahráli z přímého kopu dlouhý míč do šestnáctky Baníku, Jan Navrátil hlavou prodloužil a Sadílek zblízka dostal míč do branky.

O chvíli později se v nebezpečné pozici ocitl Patrik Šimko, míč však ve snaze vystřelit bez přípravy špatně trefil.

Baník se snažil vyrovnat, zvyšoval tlak, ale další gólovka už nepřišla.

Ondřej Smetana: "Myslím, že jsme měli dobrý vstup do utkání, ale bohužel jsme i darovali soupeři gól. Proti takovému týmu jako je Slovácko rozhodují maličkosti a musíme si přiznat, že vyhráli zaslouženě. Dostali jsme dva góly, což poukazuje na kvalitu Slovácka. Bohužel jsme dnes prohráli bitvu, ale ne válku. Chceme se z tohoto utkání ponaučit a využít v budoucnu, abychom byli lepší."

Martin Svědík: "Z naší strany hodnotím super vstup do utkání. V průběhu prvního poločasu jsme následně hráli až moc profesorsky. Měli jsme hodně ztrát, z čehož vyplynul inkasovaný gól. V poločase jsme si všechny chyby vyříkali a vysvětlili. V druhé půli jsme přežili šanci Baníku a to byl takřka klíč k úspěchu v utkání. Poté jsme dali branku a jsem rád, že jsme to zvládli."