so 11.2.2023

Plavšičův gól přišel pozdě. Baník - Jablonec 1:2

Čtyři body z venku Baník bohužel nepotvrdil na ostravské půdě. Přes nádhernou trefu Srdjana Plavšiče prohrál s Jabloncem 1:2.

Pavel Hapal udělal jednou změnu v základní sestavě, když místo Davida Buchty postavil od začátku Nemanju Kuzmanoviče. A ten mohl důvěru splatit už po čtyřech minutách: z levé strany si navedl míč do vápna a technickým obstřelem zkoušel zaskočit Hanuše, který byl ale ve střehu a míč vyrazil.

Ale hned z protiútoku mohlo být všechno jinak. Nedorozumění v domácích řadách málem využil Sejk, ale jeho střela naštěstí skončila vedle tyčky.

Baníkovci měli územní převahu, nedokázali však otevřít jabloneckou defenzívu. A ve 29. minutě navíc přišla ještě ledová sprcha, když balon po rohovém kopu a několikeré teči na malém vápně proskotačil až za záda Jana Laštůvky. Moment překvapení po chvíli využili hosté i k dalšímu ohrožení ostravské brány, Chramostův volej z gólové parkety naštěstí zaplul decimetry vedle.

Územní tlak Baníku se ve druhé půli rozrostl do velkých rozměrů. Domácí přitlačili Severočechy před velké vápno, jenže na kontrolu míče se fotbal nehraje. Jablonec bránil opravdu dobře. Párkrát si přes jeho konsolidovanou defenzívu přesto Baník dokázal připravit palebnou pozici na velkém čtverci, ale Cadu ani David Buchta nedokázali stlačit míč dostatečně k zemi a jejich rány šly vysoko nad.

Když se hosté v 83. minutě vymanili z defenzívy a do otevřené obrany Baníku podnikli účinný kontr, který Sejk po přihrávce Ikauniekse zakončil gólově, dýchalo se Severočechům ještě lépe.

Baník se v šestiminutovém nastavení ještě nadechoval, tím spíše, když projektil Srdjana Plavšiće z 30 metrů překrásně zapadl do šibenice. Ale pak už scházel čas...

Pavel Hapal: "Od začátku až do konce jsme sice v poli dominovali, ale žádná střela nešla pořádně na bránu až na tu gólovou. Měli jsme tři střely mezi tyče, ale kromě gólu brankář Hanuš vlastně neměl nějaký těžký zákrok. Soupeř nás potrestal v naší nepozornosti a velmi těžko se nám to dohánělo. Hráči si musí uvědomit, že to bude chtít ještě hodně práce."

David Horejš: "Dnes jsme odehráli velmi povedené utkání, kdy jsme ze začátku zachytili hru Baníku a obrovsky nám pomohla první branka po standardní situaci. Po poločase jsme se bavili, abychom pokračovali stejně aktivně a po brejkové situaci jsme zvýšili na 2:0. Velmi dobře jsme se připravili na Ostravu a zaslouženě odjíždíme domů s plným počtem bodů."

16Jan Laštůvka90200

11.
února
Baník VS Jablonec

Branky: 90+3. Plavšić (Jaroň) – 29. Klíma vlastní, 83. Sejk (Ikaunieks). Rozhodčí: Batík – Paták, Podaný, VAR: Machálek. ŽK: 45+2. Lischka, 64. Kuzmanović, 87. Tijani, 90+5. Jaroň – 21. Akpudje, 90+5. Martinec.