pá 28.7.2017

Parádní premiéra: Brno - Baník 1:3!

Návrat v plné parádě! Baníku se obnovená premiéra v nejvyšší soutěži skutečně povedla na jedničku s hvězdičkou a po slibném výkonu ukořistil v Brně všechny tři body za výhru 3:1. O vítěznou prvoligovou premiéru trenéra Radima Kučery se góly postarali Robert Hrubý, Milan Baroš a Bronislav Stáňa, který se trefil hned ve svém debutu v nejvyšší soutěži.

Baník do boje vyběhl i se třem ligovými debutanty Pokorným, Stáňou a Bredou a mnohem otevřenější styl hry, který Brno ve srovnání s druholigovými týmy praktikovalo, mu vyhovoval. Hlavně exbrněnský Stáňa byl v úvodu na svém bývalém hřišti k neudržení a z pravé strany dělal díry do domácí defenzívy. Jen během první desetiminutovky vyprodukoval tři gólové situace. Nejprve ho přes sólu přes dva obránce vychytal Melichárek, pak jeho rána po dalším kontru těsně minula bránu a vzápětí to po Stáňově centru zavánělo Šuralovou rukou ve vápně.

Ofenzivní fotbal záhy přinesl i možnost Brna, ale hlavičku Koného u tyče dostihl Vašek. Výborně hrající Stáňa měl ve 25. minutě z postupného útoku další gólovou šanci, ale levačkou o kousek minul tyč. Aktivita Baníku ale nezůstala bez odezvy: ve 27. minutě se do odraženého balonu z dvaceti metrů náramně opřel Hrubý a jeho volej zapadl přesně k tyči.

Za deset minut bylo ale po radosti. Lutonský po kolmici středem hřiště ve vápně chytře sklepl míč pod sebe Kratochvílovi, který zavěsil pod břevno.

Jihomoravané zkraje druhé půle převzali otěže utkání a Baník zažíval nepříjemné momenty. Vašek ale nejnebezpečnější ránu Fortese v 54. minutě vyrazil. Pak už šel na hřiště Baroš a Baník s ním minutu po minutě znovu získaval na jistotě, kvalitě a síle. A v 73. minutě to přišlo: Baroš si zaběhl na malé vápno za stopera a ideální centr Granečného hlavou trknul do sítě. Výtečný Baroš o dvě minuty nato připravil další gól Susovi, který ale Melichárka neprostřelil. A tak razítko na vítězný vstup do sezony vrazil v 87. minutě Stáňa, který zblízka dorazil do sítě vyraženou ránu Paniće.

SVATOPLUK HABANEC: „Cítím velké zklamání z výsledku i výkonu. Čekal jsem něco jiného. Byli jsme u většiny soubojů pozdě. Útočníci Baníku Šašinka, Poznar i Baroš měli větší touhu po úspěchu. Baník hrál jednoduše zezadu a velice dobře zvládal osobní souboje.“

RADIM KUČERA: „Hráči podali perfektní výkon. Tam dnes nebylo slabého místa. Pro nás jako nováčka je to obrovská vzpruha. Jen jsem měl strach, že nás ty nevyužité šance budou mrzet. Všichni útočníci dnes dělali brněnské obraně velké problémy. Vyšla nám i všechna střídání a vlastně po akci dvou střídajících hráčů jsme dali i vítězný gól. Ale postarám se o to, aby kluci neusnuli na vavřínech.“