so 4.9.2021

Oslava přátelství fanoušků: GKS - Baník 0:2

Ve slavnostní atmosféře, která provázela prakticky celý zápas hraný na počest čvrtstoleté družby mezi fanoušky, vyhrál Baník na půdě GKS Katovice 2:0. O góly se postarali Denis Granečný a Jan Juroška.

Už samotný nástup hráčů na hřiště dával znát výjimečnost tohoto přípravného zápasu. Kapitáni obou týmů přinesli speciální vlajky symbolizující družby mezi fanoušky obou týmů, oba celky společně zapózovaly fotografům.

Pak už se začalo hrát a Baník se ujal role favorita zápasu. Roman Potočný trefil gólmana, pak hlavičkoval nad, Jiří Klíma se ocitl v ofsajdu. V 15. minutě zaskočil domácího brankáře Denis Granečný a Baník se ujal vedení.

Zvýšit mohl Jiří Klíma, ale jeho gól neplatil kvůli předchozímu faulu.

A tak se změny skóre ujal Jan Juroška. Vystřelil z nějakých jedenácti dvanácti metrů a Baník vedl 2:0.

Hrozili i domácí, ale Viktor Budinský předvedl několik dobrých zákroků stejně jako ve druhé půli Radovan Murin. Domácí se nakonec snížení nedočkali a Baník slavnostní zápas vyhrál 2:0.

ONDŘEJ SMETANA: "Jsem rád, že jsme hráli přípravný zápas v tak fantastické atmosféře. Tohle je pro kluky velká motivace, i když se jedná jen o přípravu. Škoda, že jsme nedali více gólů, šance jsme měli, ale nebezpečný byl i soupeř a z toho hlediska je velmi cenná nula vzadu. Ta se počítá i v přípravném zápase,"

4.
Katowice VS Baník

Poločas: 0:2
Branky: 15. Granečný, 29. Juroška.
Diváci: 5000

Katowice

Królczyk - Wojciechowski, Sadowski, Kołodziejski, Gierach - Kiebzak, Błąd, Repka, Figiel, Rogala - Szwedzik. II. poločas: Kudła - Woźniak, Repka, Janiszewski, Pavlas - Sanocki, Kiebzak (61. Kozłowski), Jaroszek, Urynowicz, Samiec-Talar - Szwedzik.

Budinský (46. Murin) - Juroška, Pokorný, Harušťák, Granečný - Jánoš (84. Kulig), Budínský (84. Boháč)- Sor (81. Zálešák), De Azevedo, Potočný (76. Jaroň) - Klíma (81. Smékal).