so 17.7.2021

Odveta pro druholigistu: Líšeň – Baník II 2:1

Druholigová Líšeň oplatila Baníku týden starou prohru z Kroměříže. V sobotní odvetě v Březí u Mikulova brněnský celek zdolal ostravskou rezervu doplněnou o několik hráčů áčka 2:1.

S béčkem odjeli na jižní Moravu i Jakub Pokorný, Denis Granečný, Muhammed Sanneh, Jiří Klíma a Radovan Murin, který už ve druhé minutě zmařil velkou šanci soupeře. Po hrubce uprostřed hostující obrany ale Chwaszcz už v páté minutě otevřel skóre.

Baníkovci mohli v desáté minutě srovnat, po obrovském závaru v domácím vápně Klíma ani ze tří pokusů zblízka nedostal míč do sítě. Líšeňský Málek naopak ve 22. minutě naložil se svou možností lépe a na jeho ránu z první Murin nedosáhl.

To už hrál Baník bez zraněného Aleše Mooce, kterého s poraněným kolenem odvezla sanitka.

Hosté se dočkali až v 61. minutě, když Smékalův centr před bránu Ševčík ve skluzu nasměroval do vlastní sítě. Baník pak měl několik šancí na vyrovnání, ale žádnou nevyužil.

"Utkání s předním týmem druhé ligy bylo velkým měřítkem pro naše mužstvo. Bohužel se fotbal nehraje na šance, ale na góly, a nás pořád limituje neproměňování šancí. Jinak utkání sneslo vysoké měřítko. Jedinou kaňkou bylo zranění Aleše Mooce."

17.
července
Líšeň VS Baník
Přátelská utkání

Poločas: 2:0
Branky: 5. Chwaszcz, 24. Málek – 61. vlastní Ševčík. Rozhodčí: Dorušák. Diváci: 136.