út 18.1.2022
MUZ

Napodruhé vítězně: Kisvárda - Baník 0:1

Druhý přípravný zápas Baníku v Turecku skončil vítězstvím. Slezané si v Side ve sportovním komplexu Emirhan poradili s aktuálně druhým týmem maďarské ligy - Kisvárdou FC a vyhráli 1:0. O všem rozhodla parádní trefa Lukáše Budínského.

Úvod utkání patřil maďarskému soupeři, bylo znát, že sestava Baníku potřebuje trochu času na alespoň dílčí sehrání. Kisvárda hrozila především rychlými míči za obranu, defenziva Baníku ale fungovala, centrované míče spolehlivě stahoval Radovan Murin a soupeř se do velkých možností nedostával. V 10. minutě se sice do šestnáctky prodral Makowski, pálil ale z úhlu a vedle. Ve 31. minutě zakončil rychlou protiakci nebezpečnou střelou Mešanovič, radost mu ale překazil Radovan Murin, střelu k tyči mu totiž vyrazil. Stejně jako o chvíli později, to na něj Mešanovič pálil z větší blízkosti.

Na druhé straně se do šestnáctky soupeře prodíral Arťom Koncevoj. Prosadil se proti třem bránícím hráčům, pak ale zkoušel kombinovat se spoluhráči, což ke kýženému výsledku nevedlo.

Krátce před koncem přišla nebezpečná situace soupeře, který se dral v sólovém nájezdu na gólmana Baníku. Stopeři Slezanů ale stačili v poslední chvíli přispěchat a atakujícího hráče Kisvárdy připravit o míč.

Vyrovaný zápas se hrál i o přestávce a rozhodnutí přinesla 53. minuta. Baník založil rychlou protiakci, Lukáš Budínský míč potáhl před šestnáctku a zdálo se, že se pokusí proniknout až do ní, on ale přibrzdil, z pravé strany si míč posunul blíž k ose a levačkou pak úžasným způsobem obstřelil brankáře Odyncova, který se ani nehnul.

Lukáš Budínský si o chvíli později připsal další přímou střelu. Zkoušel to z přímého kopu ze strany rovnou na branku, gólman Kisvárdy ale jeho úmysl vystihl a ránu vyboxoval.

Soupeř se snažil vyrovnat, ale víc než tyč, na kterou se míč odrazil po jednom z přímých kopů, už vytěžit nedokázal, Baník svůj náskok uhájil.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

Tomáš Galásek: "Zápas hodnotím pozitivně, po náročných zátěžových trénincích jsme dnes stačili kondičně a dokázali se vyrovnat s velkou únavou. Řekl bych, že odpracovaným výkonem jsme si zasloužili vyhrát, o což se nakonec postaral krásným gólem Buďa. Myslím, že Kisvárda potvrdila kvalitu, snažila se hrát kombinačně. My jsme se s tím vyrovnali, stačili jsme běžecky."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

18.
úterý
ledna
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 0:0
Branka: 53. Budínský (Smékal).

Sestavy

FC Baník Ostrava

Murin - Ndefe, Svozil, Harušťák, Chlumecký - de Azevedo, Budínský, Boháč (46. Smékal), Šín (82. Boula), Koncevoj - Almási.
23
Jaroslav
Svozil
29
Ladislav
Takács
25
Jiří
Fleišman
22
Filip
Kaloč
5
Jiří
Boula
50
Ubong
Ekpai
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín
20
Jakub
Pokorný
21
Jiří
Klíma
16
Jan
Laštůvka
32
Lukáš
Budínský
12
Radovan
Murin
24
Jan
Juroška
14
Petr
Jaroň
39
Dominik
Janošek
9
David
Buchta
30
Viktor
Budinský
6
Daniel
Tetour
7
Šimon
Falta
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
4
Martin
Chlumecký