út 19.7.2022

Na závěr kempu remíza: Giannina - Baník 1:1

Baník v posledním utkání herního soustředění remizoval s řeckou Gianninou 1:1. Po smolnému úvodu vyrovnával na konci poločasu Michal Frydrych, další šance zůstaly nevyužity.

Zápas začal pro Baník, jemuž chyběl indisponovaný Ladislav Almási, nešťastně. Přišla ztráta míče uprostřed hřiště a rychlý brejk soupeře. Stamatelopoulos se řítil sám na Jiřího Letáčka. Už se zdálo, že situaci zachrání Jakub Pokorný, který stačil zasprintovat zpět a v posledním okamžiku míč řeckému hráči ustřelit, ale balon se nakonec po zásahu baníkovského stopera a taky gólmana smolně odrazil do Stamatelopoulose a od něj do branky.

Baník přidal na důrazu a měl až do přestávky více ze hry. A přišly i šance. Hned v šesté minutě se ocitl v nadějné situaci Jiří Klíma, zkoušel zblízka propálit bránící blok soupeře, ale nepropálil.

A za chvíli znovu Jiří Klíma. Balon mu mezi stopery prostrčil Ladislav Takács. Jiří Klíma byl sám proti brankáři, měl ale málo času, zkusil vystřelit, ale v posledním okamžiku přišel blok soupeře a byl z toho jen roh.

Pak se v šestnáctce výborně uvolnil Muhamed Tijani.. Obtočil se kolem bránících hráčů, vypálil, ale skvělý zákrok brankáře, jenž Tijaniho ránu vykopl nohou, zabránil jistému gólu.

Muhamed Tijani byl znovu hodně cítit. Zvláště ve chvíli, kdy si na šestnáctce zpracoval ne úplně snadný míč a vypálil. Bohužel nad.

Soupeř se z tlaku Baníku vymaňoval sporadicky a přišlo zasloužené vyrovnání. Jiří Fleišman našel z rohového kopu na zadní tyči Michala Frydrycha a jeho hlavička měnila skóre.

Další obrovskou šanci měl Baník čtyři minuty po půli. Signál z přímého kopu vyústil v situaci, kdy Jiří Klíma zakončoval do prázdné branky. Jeden z hráčů soupeře balon zázrakem vykopl doslova z brankové čáry.

V 51. minutě se po rohovém kopu zkoušel znovu prosadit Michal Frydrych, tentokrát střílel z voleje a o kousek minul.

Muhamed Tijani se dostal ke slovu opět v 55. minutě. Znovu pálil v šestnáctce z otočky. A znovu nad.

Pak přišla obří šance řeckého týmu. Ioannis Kiakos byl úplně sám proti Martinu Hrubému, jenž šel do branky na druhý poločas. Osmnáctiletý brankář si však počínal jako zkušený mazák. Chladnokrevně vykryl prostor a Kiakosovi jeho tutovku zmařil.

Málo pak chybělo Davidu Buchtovi, aby na malém vápně lépe trefil centr Muhammeda Sanneha. Stačil míč jen tečovat mimo branku.

A poslední pokus měl znovu Baník, hlavičkoval Marek Jaroň, gólman soupeře si s pokusem poradil a remízu svému týmu pohlídal.

PAVEL VRBA: "Zápas nezačal dobře, dostali jsme velice laciný gól po naší chybě. Pak si myslím, že jsme byli fotbalovější, měli jsme lepší držení míče a zaslouženě jsme vyrovnali. Pak jsme měli velkou příležitost, kdy jsme nedali skoro z brankové čáry gól. Musíme respektovat, že soupeř ml svou kvalitu, ale myslím, že hlavně ve druhé části toho zápasu jsme byli lepší a škoda, že jsme nevyhráli."