so 6.7.2024

Na závěr Opalenice porážka o gól

Kemp v Opalenici Baník ukončil jednobrankovou porážkou s Widzewem Lodž. Jediný gól dal v utkání hraném na 4x30 minut Abdullahi Tanko.

Baník už i s Matějem Chalušem v sestavě do zápasu vstoupil lépe a první čtvrtina se hrála podle jeho not. Převahu mohl poprvé zužitkovat Matěj Šín, ale jeho prudký pokus brankář Gikiewicz vyrazil na roh. Ještě větší šanci měl ve 14. minutě David Buchta, kterému míč ve vápně šikovně přistrčil Erik Prekop, ale polský gólman rychle vyběhl a střelu zlikvidoval.

Aktivitu Baníku pak poněkud přibrzdil inkasovaný gól. Po souboji Jiřího Letáčka s jedním z hráčů Widzewu nařídila polská rozhodčí pokutový kop, který exliberecký Rondić proměnil ve 24. minutě ve vedoucí branku.

Pak se hra více srovnala a v 51. minutě mohl po brejku přidat Rondič i druhý gól, ale Letáček ho skvěle vychytal. Odpovědí Baníku byla rychlá kombinace uvnitř vápna, Ewerton pod sebe nabil Filipu Kubalovi a do jeho rány ještě stihl skočit obránce.

V 72. minutě podruhé skóroval Widzew: z přímého kopu ze sedmnácti metrů obstřelil zeď Shehu.

Ještě v třetí třetině ale Baník zareagoval, když Jiří Klíma poslal balon do běhu Abdullahu Tankovi a ten technicky obstřelil brankáře. V 89. minutě prokázal výtečný reflex Jakub Markovič, zblízka vyrazil gólovou střelu hráče Widzewu.

V závěru se baníkovci snažili vyrovnat a hlavně důrazný Quadri Adediran k tomu i třikrát byl blízko. Nejprve jeho tečovaná rána skončila od břevna nad bránou, ve 119. minutě se uvolnil ve vápně, ale přízemní střelu kryl gólman a už v nastavení jeho hlavičku po rohu Daniela Holzera odvrátila před brankovou čáru obrana.

Michal Šmarda: "Už tam byla cítit větší dynamika. Prvních třicet minut jsme měli pod kontrolou, chyběla ale větší kvalita v útočné fázi. Soupeř se po laciné penaltě z naší strany dostal do vedení, ale jinak tam v té první třicetiminutovce toho moc neměl. I pak jsme měli balon více na kopačkách, ale stále tam není taková lehkost ve hře nebo i v řešení, ať už v útočné fázi nebo křídelních situacích. I přesto jsme mohli utkání vyrovnat, kluci prokázali vůli a bylo tam několik situací, které jsme nedohráli. Máme poslední dva týdny na doladění formy."

6.
Widzew Lodž VS Baník

Branky: 24. Rondić (pen.), 72. Shehu – 79. Tanko.
Diváci: 50

RTS Widzew Lodž

I. poločas: Gikiewicz - Kastrati, Żyro, Ibiza, Luis da Silva - Kerk (31. Fabio Nunes), Hanousek, Alvarez - Łukowski, Rondić, Cybulski. II. poločas: Krzywański - Krajewski, Hajrizi, Kwiatkowski (77. Radomski), Kozlovský - Diliberto, Shehu, Klimek - Fabio Nunes (91. Andrzejkiewicz), Sobol, Grzejszczak.

Letáček (61. Markovič) – Juroška (61. Fukala), Chaluš (47. Lischka, 91. Pojezný), Frydrych (61. Uchenna), Kpozo (61. Šehić) – Buchta (47. Rusnák, 91. Šudák), Kubala (61. Klíma), Boula (61. Holzer), Šín (47. Grygar, 91. Nogha), Ewerton (61. Tanko) – Prekop (61. Adediran)