so 13.7.2024

Na konec přípravy vítězství: Baník - B. Bystrica 3:1

Poslední přípravný duel Baníku skončil vítězstvím modrobílých barev. Slezané zdolali ve Frenštátě pod Radhoštěm slovenskou Banskou Bystrici 3:1.

Výrazně aktivnější Baník měl první střeleckou možnost v 9. minutě, kdy zahrával přímý kop. Po Ewertonově přistrčení ale pálil Karel Pojezný jen do zdi.

Ve 12. minutě ukázal Ewerton, že také on umí stejně jako David Buchta skvěle využít svou šajtli. Z levé strany našel pravou šajtlí přesným centrem hlavu Jiřího Klímy a Baník šel do vedení.

Hosté vyrovnali ve 21. minutě, kdy Martin Rymarenko zacílil z hranice šestnáctky přesně k pravé tyči.

Ale už ve 24. minutě vedl znovu Baník. Ewerton přistrčil v šestnáctce Filipu Kubalovi, jehož nekompromisní bomba skončila v síti – 2:1.

Že to šajtlí umí i další hráči Baníku, ukázal ve 29. minutě Jiří Klíma. Také on zacentroval z levé strany pravým vnějším nártem, a nebylo to v utkání naposledy, David Buchta ale hlavou nezacílil přesně.

Další centr Jiřího Klímy se o malou chvíli později snažil využít Filip Kubala, byl ale tísněn a také on zacílil vedle.

Ve 45. minutě podnikl Baník nebezpečný brejk. Jiří Klíma dal doprava Tomáši Rigovi, ten předložil do šestnáctky Davidu Buchtovi, jenž bez přípravy vystřelil. Banskobystrický gólman Rehák ale skvělým reflexem situaci pro danou chvíli zachránil.

Ještě v první půli to Filip Kubala zkoušel z hranice šestnáctky lobem, ale minul.

Druhou půli, do níž Baník nastoupil s novou sestavou hráčů v poli, zahájil symbolicky Erik Prekop, jenž hlavičkoval z nebezpečné vzdálenosti, ale těsně vedle.. O malou chvíli pálil nad Matěj Šín, stejný hráč to pak zkusil z přímého kopu, ale do soupeřovy zdi.

Střelu Eldara Šehiče lapil banskobystrický gólman.

77. minuta přinesla překrásný gól Baníku. David Lischka poslal do šestnáctky soupeře dlouhý pas z nějakých pětatřiceti metrů. V šestnáctce si na letící míč krásně naskočil Quadri Adediran a hlavou jej umístil do šibenice. A tím určil definitivní podobu výsledku.

13.
Baník VS Banská Bystrica

Poločas: 2:1
Branky: 12. Klíma (Ewerton), 24. Kubala (Ewerton), 77. Adediran (Lischka)- 21. Rymarenko.

1. poločas: Markovič - Juroška, Frydrych, Pojezný, Kpozo - Buchta, Pigo, Boula, Klíma, Ewerton - Kubala. 2. poločas: Markovič - Uchenna, Chaluš, Lischka - Rusnák, Grygar, Prekop, Šín, Šehić - Adediran, Tanko.