so 21.4.2018

Na Hané se neurodilo. Olomouc – Baník 1:0

Po čtyřech zápasech bez prohry nastal bodový půst. Baník v utkání 25. kola HET ligy prohrál na půdě Sigmy Olomouc 0:1, když rozhodující gól obdržel 19 minut před koncem z kopačky nejlepšího domácího střelce Plška. Baníkovci navíc v nastavení přišli o Václava Procházku, který bude za červenou kartu absentovat minimálně v nadcházejícím duelu proti Spartě.

Vykartovaný Dyjan Carlos de Azevedo otevřel cestu do základu Denisu Granečnému a v jinak totožné sestavě jako proti Bohemians 1905 vyběhli baníkovci do zápasu, ve kterém je na severní tribuně mohutně povzbuzovaly tři a půl tisíc diváků.

O Evropskou ligu bojující Sigma v první půli naplňovala papírové prognózy územní převahou a svou postupnou kombinací se snažila vniknout do hostující defenzívy. Už v 6. minutě se v nebezpečné situaci ocitl Řezníček, ale jeho hlavička skončila vedle.

Víc už Hanáci z územního tlaku nevyprodukovali, třebaže i Sladkého rána z šestnáctky po odraženém míči zaváněla nepříjemnostmi pro Jana Laštůvku.

Hosté vedli své kontry především přes Milana Baroše, který na hrotu znovu vybojoval a podržel spoustu míčů. I baníkovcům ale závěrečná fáze drhla. Jako ve 20. minutě, kdy slibně vypadající kontr ztroskotal na domácí obraně, která vystihla pokus Hrubého o prohození balonu na malé vápno.

Baník ve druhé půli přizpůsobil taktiku vývoji hry a domácí byli najednou mnohem méně ve hře. Zato Ostravští se stále víc dostávali do vápna a na dostřel Buchtovi. Decimetry dělily od vedoucího gólu v 70. minutě Baroše, který středem potáhl míč a pak o kousek minul levý horní roh domácí brány.

Zklamání baníkovců prakticky záhy znásobil Plšek, který na malém vápně zkrotil centr z křídla a překonal Laštůvku.

Baník dohrával posledních deset minut v přesile, když za druhou žlutou kartu musel do sprch Kalvach. Dvakrát se do zakončení dostal Martin Šindelář, ale napoprvé minul bránu hlavou, pak i pravačkou. Nešťastný závěr zápasu v posledních vteřinách nastavení završil Václav Procházka, který za faul na unikajícího Yunise dostal taky červenou kartu a minimálně proti Spartě bude Baníku chybět.

LADISLAV ONOFREJ: Prvních 35 minut bylo z naší strany velmi kvalitních. Hráli jsme to, co jsme chtěli, a byla jen škoda, že jsme nedokázali skórovat. Baník měl ve druhé půli taky situace, ale naštěstí jsme se prosadili střelecky my a máme tři body, o které jsme v tomto utkání hodně stáli."

BOHUMIL PÁNÍK: "Olomouc v první půli diktovala hru a byla nebezpečná při standardních situacích, tam jsme tahali za kratší konec. Ve druhé půli už jsme více vystoupili, aby domácí nemohli hrát takový postupný útok. Přinutili jsme je k dlouhým nákopům a nebýt jedné chyby, kdy jsme se nechali přehrát ve vápně, tak bychom bod asi získali."