st 29.6.2022

Mnoho šancí, málo gólů: Baník - Zlín 1:1

Druhé přípravné utkání Baníku skončilo remízou. Slezané si vytvořili množství šancí, proměnili jedinou, soupeř dokázal srovnat, takže platilo: Baník - Zlín 1:1

Baník, jemuž v sestavě ještě chybělo několik reprezentantů, rozložil síly do dvou poločasů. První sice mohl udeřit Zlín, to když Martin Fillo předložil před branku Antonínu Fantišovi, a ten přestřelil, ale postupem času začal počítat šance především Baník.

Ve 14. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Marek Jaroň, křížnou střelou těsně minul. A dvě minuty po něm měl tutovku Jiří Klíma. Roman Zálešák mu překrásně nacentroval a útočník Baníku měl před sebou jen gólmana Šišku. Ten mu jeho hlavičku zázračně vykopl.

Když to nešlo hlavou zblízka, zkusil to pak Jiří Klíma nohou z půlky hřiště. Poté, kdy Baník získal míč, viděl, že gólman soupeře stojí daleko před brankou, a tak to zkusil. A jen o kousek překopl břevno.

Další zajímavou pozici připravil Jiřímu Klímovi Marek Jaroň, dal mu míč zprava k přední tyči, Jiří Klíma se pokusil zakončit, míč ještě tečoval zlínský obránce a gólman Šiška měl co dělat, aby balon, jenž mířil k jeho tyči, vytlačil na roh. A z něj mohlo znovu udeřit. K velmi nebezpečné hlavičce se dostal Martin Chlumecký. O kousek minul.

A za další minutu další střela, tentokrát volej Romana Zálešáka z rohu šestnáctky, Šiška chytil.

Poslední šanci v první půli měl Ladislav Takács, také on střílel po centru z voleje a také on minul.

Čtyři minuty po pauze otevřel Baník skóre. Lukáš Budínský krásně prostrčil míč zlínskou obranou Muhamedu Tijanimu, ten byl sám před gólmanem a poradil si.

V 54. minutě bylo vyrovnáno. Hosté po zisku míče rozehráli rychlou protiakci, a tu zakončil Dramé prudkou střelou zblízka - 1:1.

Baník měl řadu možností, jak získat vedení zpět, největší nebezpečí pro zlínskou branku znamenal Muhamed Tijani. Poprvé po rohu hlavou těsně minul tyč, pak to zkoušel levačkou obstřelem a málem trefil šibenici, a do třetice po centru Jiřího Fleišmana hlavičkoval sám z malého vápna nad.

A tak se Baník musel spokojit s remízou 1:1.

PAVEL VRBA: "Potkala se dvě mužstva z ligy, takže to byl náročnější zápas. Gólových šancí jsme měli víc, je plusem, že jsme si je vytvořili, v pěti šesti situacích jsme zápas mohli rozhodnout. Takže zakončení bych si asi představoval lepší. Gól jsme dostali po chybě v rozehrávce."

29.
června
Baník VS Zlín

Branky: 49. Tijani (Budínský) - 54. Dramé. ŽK: Simerský.
Diváci: 270

I. poločas: Laštůvka – Zálešák, Frydrych, Chlumecký, Šehić – Takács, Tetour – M. Jaroň, Kuzmanović, Kubala – Klíma II. poločas: Letáček – Zálešák (53. Ndefe), Pokorný, Lischka, Fleišman - Kaloč, Boula - Buchta, Budínský, Yao - Tijani.