so 18.3.2017

Městské sady umlčel Mičola. Opava – Baník 0:1!

Sedmiměsíční čekání na výhru venku nemohlo skončit v lepší chvíli! Baník v očekávaném jarním hitu celé soutěže zvítězil v 19. kole v Opavě 1:0. Městské sady umlčel jedenáct minut před koncem opavský rodák Tomáš Mičola, který po rohovém kopu poslal na zadní tyči do sítě hlavičku Petra Bredy. Baník znovu zvýšil náskok na třetí Opavu na čtyři body.

Baník pro přímou bitvu o druhé místo zvolil defenzivnější rozestavení se třemi stopery a vytvořil si první náznak šance. Sus v 6. minutě hledal centrem z pravé strany De Azeveda, ale míč těsně před ním lízl rukou gólman Fendrich a zabránil patrně jasnému gólu.

Pak ale při Baníku stáli všichni svatí. Domácí se už o necelou minutu dostali rychlou narážečkou za obrannou linii, ale proti Jurečkovi vytáhl ve stoprocentní šanci parádní zákrok Vašek. Ostré tempo úvodní desetiminutovky pak polevilo a opatrné pojetí hry na obou stranách dávalo znát, že v banku jsou příliš důležité body.

Takticky vedená partie bez vyložených šancí se znovu rozproudila až kolem 70. minuty. Opava nabírala územní převahu, kterou mohl přetavit ve vedoucí gól Jurečka, ale jeho gólovou dorážku po standardní situaci tečoval do zámezí Breda.

To už byl na trávníku i Mičola, který se hned po pěti minutách uvedl krásnou ranou do břevna. Opavské standardky zaváněly nebezpečím, ale gólman Vašek se vyspal do parádního dne a v 73. minutě zmařil gólovou dorážku Žídka.

Velké slezské derby jedna standardka nakonec také rozhodla. Jedenáct minut před koncem prodloužil rohový kop Hrubého Breda hlavou na zadní tyč a Mičola placírkou pohodlně zavěsil. Zlomená Opava se v závěru vůbec na nic nezmohla a baníkovská defenzíva dirigovaná s velkým přehledem hrajícím Zápotočným těsný výsledek bez problémů uhlídala.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Jsem šťastný, že jsme to zvládli. I když musím říct, že Opava hrála velice dobře. Vašon nás několikrát podržel po našich chybách. Tentokrát jsme nehráli tak naivně, že jsme se neřítili pořád dopředu a nenechávali jsme obranu na holičkách. Změnili jsme rozestavení. Vyšlo nám potom střídání, šel tam Tomáš Mičola a byl to zlatý gól."

30Petr Vašek90000

18.
března
Opava VS Baník
FNL

Branka: 79. Mičola (Breda). Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Zapalač, Schaffartzik - Sus, Zápotočný, Hrubý.