út 29.8.2023

MOL Cup: Hlučín - Baník 0:2

Úspěšný vstup do letošního ročníku MOL Cupu mají za sebou svěřenci Pavla Hapala. V Hlučíně vyhráli 2:0 a postoupili do 3. kola soutěže. Oba góly Baníku vstřelil Ladislav Almási.

Utkání se od první minuty vyvíjelo podle předpokladů. Baník si vynutil velkou územní převahu, domácí se snažili hrozit z brejků. Ostravané zaměstnávali domácího brankáře Kolenka, ten si věděl rady jak se střeleckými pokusy zpoza šestnáctky, tak také s nebezpečnými úniky Abdullahi Tanka, proti němuž vytasil Kolenko několik vynikajících zákroků.

Také domácí byli blízko střeleckému úspěchu, mohli se jej dočkat už po deseti minutách, kdyby osamocený Martin Kobza hlavičkoval o něco přesněji.

Co se asi stát muselo, se stalo ve 35. minutě. Baník svůj tlak číselně zužitkoval. Vše začalo u Karla Pojezného, které od levé pomezní autové čáry perfektně odcentroval. Rozběhnutý Ladislav Almási balon hlavou usměrnil přesně tak, jak potřeboval, tedy ke vzdálenější tyči, a tam brankář Kolenko dosáhnout nemohl – 0:1.

Do dvougólového náskoku mohl jít Baník hned po přestávce, Daniel Tetour po akci Davida Buchty zblízka napálil břevno, od něhož se míč odrazil před čáru.

Domácí byli blízko vyrovnání v 62. minutě. V šestnáctce se dostal ke střele Dominik Smékal, jeden z bránících hráčů ránu tečoval a vychýlil ji k tyči, Jakub Markovič u ní ale dokázal bleskurychle být a rukou střelu, která měla gólové parametry, skvěle vyrazil na roh.

Baník se dál snažil zvýšit náskok a trvalá aktivita se vyplatila Ladislavu Almásimu, který vtipnou nabídku Mateje Madleňáka patičkou usměrnil do hlučínské branky.

Pavel Hapal: "Měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměňovali. A když je nedáte, soupeř pořád cítí naději. Jednu branku jsme sice vstřelili, ale i za stavu 1:0 to bylo stále otevřené. Trvalo to až do druhého gólu. Mohli jsme rozhodnout dřív a udělat si to snazší. Ale za postup jsme rádi. Věděli jsme, že to tady nebude jednoduché, protože Hlučín už v minulosti vyřadil a potrápil nejeden ligový tým."