FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Liga zachráněna: Baník-Brno 2:0!

26.05.2018 | Redakce

Hotovo! Zachráněno! Baník zvládl přetěžkou misi, v klíčovém utkání sezony porazil Zbrojovku Brno 2:0 a udržel první ligu. Oba góly padly až ve druhém poločase, postarali se o ně Dame Diop a Marek Hlinka. Baník zůstává prvoligový!

I. liga, 30. kolo, so 26.5. , stadion: Městský stadion, diváci: 13273
FC Baník Ostrava - FC Zbrojovka Brno
2:0
(0:0)

Branky: 65. Diop (Procházka), 76. Hlinka (odražený míč). Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Wilczek. ŽK: Stáňa - Růsek, Bazeljuk, Kryštůfek, Krejčí, J. Šural.

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Stáňa, Procházka, Šindelář, Fleišman (82. Jirásek) - Fillo, Hlinka, Hrubý, de Azevedo (56. Granečný) - Poznar (74. Baroš), Diop.

FC Zbrojovka Brno: Halouska - Sukup, Pavlík, Vraštil, Kryštůfek (87. Ashiru) - Sedlák - Acosta, Krejčí, Růsek (63. M. Vintr), Lutonský (75. J. Šural) - Bazeljuk.

Komentář

Bylo to drama, které stálo fanoušky Baníku hodně nervů. Slezané se od první minuty snažili překonat brněnskou obranu a co nejdříve vnést do vlastních řad gólové uklidnění. Jenže to se dlouho nedařilo. Vůle byla, ale v těžké situaci chyběl klid, svázanost byla silnější. Proto šance dlouho nepřicházely.

Ve 21. minutě se dostavila první možnost. Dyjan Carlos de Azevedo přetáhl centr na zadní tyč, kam nabíhal Dame Diop. Měl to hodně těžké a v krkolomné pozici se mu odkrytou branku nepodařilo trefit.

Fanoušci v ochozech sledovali snažení Baníku a paralelně s ním také vývoj zápasu v Jihlavě, jehož výsledek by Ostravany zajímal v případě, že by nad Brnem nevyhráli. V 56. minutě přišla velká šance. Všechno to začalo u Marka Hlinky, který vypálil na brněnskou branku. Gólman Halouska jeho ránu vyrazil, akce pokračovala a brněnský Bazeljuk fauloval Martina Filla. Penalta! Míč si postavil sám Fillo, jeho ránu k tyči ovšem Halouska vystihl a vyrazil. A pár minut na to dorazila na městský stadion zvěst o tom, že Karviná se v Jihlavě ujala vedení.

Těžká situace. Jak z ní ven? Trenér Bohumil Páník pokynul Milanu Barošovi, jemuž zdravotní stav znovu nedovolil nastoupit od první minuty, ať se připraví, že půjde do hry. Ke střídání se už už schylovalo. Ještě než k němu došlo, nacentroval Václav Procházka do šestnáctky, a v ní se prosadil Diop! Gól!!! A obrovská úleva…

Takřka vyprodaný stadion se ocitl v euforii, kterou v 76. minutě umocnil Hlinka. Dostal se k míči po akci Diopa. Posunul si míč hlouběji do šestnáctky, vystřelil a definitivně rozhodl. O všem důležitém. 

Ohlasy trenérů

BOHUMIL PÁNÍK: "Říká se, že ten poslední krok je nejtěžší a my jsme se o tom přesvědčili. Ale kluci měli těch kroků těžkých spoustu na jaře. Ten výsledek ukazuje, že tým je zdravý a když se to podpoří výsledky, tak ukáží, že jsou odolní i v nepříznivých situacích. I po neproměněné penaltě jsme měli stále dost času. Mužstvo pracovalo a ten gól jsme nakonec dali."ROMAN PIVARNÍK: "Nepřijeli jsme jen bránit, snažili jsme se hrát, ale bylo to složité. Máme užší kádr, přišli jsme o hráče základní sestavy. Snažili jsme se ten zápas i využít, aby hráči, se kterými se počítá do budoucna, nastoupili. Bylo těžké hráčům zvedat hlavy."


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA