so 7.4.2018
MUZ

Letná vypleněna! Zlín – Baník 0:2

Tohle Baník potřeboval jako sůl. Dvě vydařená domácí utkání podpořil konečně i vítězstvím venku – ve Zlíně po gólech Milana Jiráska a Denise Granečného triumfoval po zásluze 2:0. Minisérií tří utkání bez porážky se vrátil zpátky do reálného boje o udržení.

Kouč Bohumil Páník vyřešil absenci distancovaného Martina Filla na pravém kraji zálohy poněkud překvapivou alternací Milana Jiráska, ale stačilo jen šest minut a na patnáct stovek fanoušků Baníku ho velebilo za vedoucí gól. Baník přetavil svůj aktivní nástup velmi rychle i gólově: po levém křídle pronikl do pokutového území Poznar a jeho centr na malé vápno se po Barošově neúspěšném pokusu o dorážku zatoulal k Jiráskovi, který neměl těžkou úlohu a rozvlnil síť v odkryté bráně.

Domácí na nepříznivý stav reagovali zvýšeným úsilím a postupně přebírali otěže zápasu. Ve 29. minutě se musel blýsknout s přehledem chytající Jan Laštůvka, který zlikvidoval šanci Vukadinoviče. Ke konci poločasu územní převaha Zlína gradovala a Ševci zatlačili Baník k bráně, ale několik nebezpečných kontrů vedených přes nebezpečného Holzera jeho spoluhráči naštěstí nedotáhli do konce.

Baník však eliminoval převahu soupeře poločasovým střídáním, úpravou rozestavení a ve druhé půli se karta zase úplně obrátila. Zlín se změnil v bezzubý celek, kterému Baník snadno odebíral balony a přecházel do nebezpečnějších protiútoků. Šance na druhý gól se v 53. minutě naskytla de Azevedovi, který ale ztroskotal sám ve vápně na Zlámalovi.

Ještě větší možnost promarnil v 70. minutě Milan Baroš, kterému po akci zleva ujelo zakončení a zblízka minul poloprázdnou bránu. Ale hosty to naštěstí nemuselo bolet. Bezbrannému Zlínu dal v 90. minutě ránu z milosti letec Denis Granečný, který po sprintu a sólu přes celé hřiště překonal i Zlámala a svým prvním ligovým gólem dal pečeť na cenné vítězství. 

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

VLASTIMIL PETRŽELA: "Nejvíce mě šokoval způsob naší hry. První poločas ještě dobrý, lítalo to kolem brány, ale nedostali jsme se do šestnáctky. Ve druhé půli jsem nepochopil, co jsme hráli. Změny, co přišly, byly spíš oslabení. Pak jsme začali hrát nesmyslný fotbal na nakopávané balóny."

BOHUMIL PÁNÍK: "Dostali jsme se do vedení, ale pak jsme špatně bránili a první poločas jsme spíše přežili, protože domácí byli lepší. Udělali jsme nějaké změny a chytili jsme střed hřiště, který v první půlce diktoval hru. Dostali jsme se do hry, byli jsme nebezpeční a nakonec jsme ten gól i dali. Udělali jsme zase malý krůček. Od teď myslíme na Bohemku."

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

#HráčMinutyInkasovalŽKČK
16Jan Laštůvka90000

Informace o utkání

7.
sobota
dubna
Zlín VS Baník
I. liga

Statistiky

Poločas: 0:1
Branka: 6. Jirásek (odražený míč), 90.+1. Granečný (samostatná akce). Rozhodčí: Ardeleanu – Hrabovský, Wilczek. ŽK: Bačo - Baroš.
Diváci: 5898

Sestavy

Zlín

Zlámal – Kopečný (68. Mehanovič), Bačo, Gajič, Bartošák (87. Džafič) – Vukadinovič, Jiráček, Hronek, Traoré, Holzer – Vyhnal (65. Beauguel).

Baník

Laštůvka – Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman – Jirásek (46. Granečný), Hlinka, Hrubý, de Azevedo – Poznar (71. Diop), Baroš (90. Psyché).
20
Jakub
Pokorný
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
30
Viktor
Budinský
17
Muhammed
Sanneh
18
Tomáš
Zajíc
32
Lukáš
Budínský
33
Ondřej
Kukučka
24
Jan
Juroška
11
Nemanja
Kuzmanović
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
21
Jiří
Klíma
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
77
Gigli
Ndefe
13
Roman
Potočný
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
8
Jaroslav
Harušťák
66
Denis
Granečný
7
Ondřej
Chvěja
4
Yira
Sor
12
Radovan
Murin