so 7.4.2018

Letná vypleněna! Zlín – Baník 0:2

Tohle Baník potřeboval jako sůl. Dvě vydařená domácí utkání podpořil konečně i vítězstvím venku – ve Zlíně po gólech Milana Jiráska a Denise Granečného triumfoval po zásluze 2:0. Minisérií tří utkání bez porážky se vrátil zpátky do reálného boje o udržení.

Kouč Bohumil Páník vyřešil absenci distancovaného Martina Filla na pravém kraji zálohy poněkud překvapivou alternací Milana Jiráska, ale stačilo jen šest minut a na patnáct stovek fanoušků Baníku ho velebilo za vedoucí gól. Baník přetavil svůj aktivní nástup velmi rychle i gólově: po levém křídle pronikl do pokutového území Poznar a jeho centr na malé vápno se po Barošově neúspěšném pokusu o dorážku zatoulal k Jiráskovi, který neměl těžkou úlohu a rozvlnil síť v odkryté bráně.

Domácí na nepříznivý stav reagovali zvýšeným úsilím a postupně přebírali otěže zápasu. Ve 29. minutě se musel blýsknout s přehledem chytající Jan Laštůvka, který zlikvidoval šanci Vukadinoviče. Ke konci poločasu územní převaha Zlína gradovala a Ševci zatlačili Baník k bráně, ale několik nebezpečných kontrů vedených přes nebezpečného Holzera jeho spoluhráči naštěstí nedotáhli do konce.

Baník však eliminoval převahu soupeře poločasovým střídáním, úpravou rozestavení a ve druhé půli se karta zase úplně obrátila. Zlín se změnil v bezzubý celek, kterému Baník snadno odebíral balony a přecházel do nebezpečnějších protiútoků. Šance na druhý gól se v 53. minutě naskytla de Azevedovi, který ale ztroskotal sám ve vápně na Zlámalovi.

Ještě větší možnost promarnil v 70. minutě Milan Baroš, kterému po akci zleva ujelo zakončení a zblízka minul poloprázdnou bránu. Ale hosty to naštěstí nemuselo bolet. Bezbrannému Zlínu dal v 90. minutě ránu z milosti letec Denis Granečný, který po sprintu a sólu přes celé hřiště překonal i Zlámala a svým prvním ligovým gólem dal pečeť na cenné vítězství.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Nejvíce mě šokoval způsob naší hry. První poločas ještě dobrý, lítalo to kolem brány, ale nedostali jsme se do šestnáctky. Ve druhé půli jsem nepochopil, co jsme hráli. Změny, co přišly, byly spíš oslabení. Pak jsme začali hrát nesmyslný fotbal na nakopávané balóny."

BOHUMIL PÁNÍK: "Dostali jsme se do vedení, ale pak jsme špatně bránili a první poločas jsme spíše přežili, protože domácí byli lepší. Udělali jsme nějaké změny a chytili jsme střed hřiště, který v první půlce diktoval hru. Dostali jsme se do hry, byli jsme nebezpeční a nakonec jsme ten gól i dali. Udělali jsme zase malý krůček. Od teď myslíme na Bohemku."

16Jan Laštůvka90000

7.
Zlín VS Baník
I. liga

Branka: 6. Jirásek (odražený míč), 90.+1. Granečný (samostatná akce). Rozhodčí: Ardeleanu – Hrabovský, Wilczek. ŽK: Bačo - Baroš.