so 6.11.2021

Kuzmanovič zachránil bod: Hradec - Baník 1:1

Odveta za vyřazení z MOL Cupu vyšla Baníku tak napůl. V Mladé Boleslavi, kde má Hradec Králové nyní svůj azyl, uhráli Slezané bod za remízu 1:1. Plichtu zachránil svým gólem Nemanja Kuzmanovič, Votroci se totiž dokázali dostat do vedení, která však neudrželi.

Neuplynula ani minuta a Baník předvedl první útočnou akci. Jiří Fleišman odcentroval a Ladislav Almási hlavou minul.

V 10. minutě zahrál David Buchta rohový kop k přední tyči, míč se po teči vznesl a už už se zdálo, že zapadne do branky, načež jen jeden z domácích hráčů dokázal vyhlavičkovat do bezpečí.

Pak se ale na další nebezpečnou situaci dlouho čekalo. Oba týmy se sice pokoušely o běhavý fotbal, vzájemně se však současně dobře hlídaly, takže gólmani byli velmi dlouho bez práce. Domácího Viléma Fendricha zaměstnal ve 25. minutě Gigli Ndefe, jehož střílený centr nikdo netečoval a balon mířil na branku. Královéhradecký gólman však neměl potíže.

Ve 29. minutě byl v opravdu nebezpečné pozici Daniel Tetour. Zkoušel to z nějakých čtrnácti metrů z první a přestřelil.

Ve 34. minutě získal David Buchta před hradeckou šestnáctkou odražený míč, ke střele z hranice šestnáctky se dostal Filip Kaloč, jeho tvrdá rána však mířila přímo do Fendricha, který míč ztlumil na hrudi.

Největší šanci první půle měli domácí. Rychlou akci do otevřené obrany Baníku vyšperkoval Pavel Dvořák přihrávkou Adamu Vlkanovovi, ten vnikl do šestnáctky a chystal se zakončit. Jeho ránu na poslední chvíli stačil tečovat vracející se Filip Kaloč a vychýlil ji na tyč a následný rohový kop.

Také ve druhé půli si hrálo dlouho bez šancí. Až v 66. minutě zacentroval domácí Erik Prekop, jeden z domácích hráčů u zadní tyče hlavičkou vrátil před branku a Filip Kubala míč zblízka dorazil do branky Baníku.

Vyrovnání se zrodilo v 73. minutě. Lukáš Budínský našel přesným pasem rozběhnutého Nemanju Kuzmanoviče. Ten si míč v rychlosti výborně zpracoval, na hranici šestnáctky se skvěle zbavil bránícího Čecha, a pak zavěsil takřka do šibenice.

V dalším průběhu zápasu bylo znát, že remíza nevoní ani jedné straně, nicméně žádná z nich už výsledek na svou stranu naklonit nedokázala

Miroslav Koubek: "Do zápasu jsme šli s velkým respektem a myslím si, že to bylo velmi dramatické utkání. Před utkáním nám vypadla řada hráčů ze sestavy a musím pochválit ty, kteří je dnes výborně zastoupili. Mrzí mě ztráty v přechodové fázi. Inkasovaný gól nás velmi mrzí, protože víme, že Baník hraje tyto balóny za obranu. Bod s respektem přijímám, protože Ostrava je velmi silný soupeř."

Ondřej Smetana: "Věděli jsme, že Hradec hraje důsledný a nepříjemný fotbal a že utkání se bude lámat ve druhém poločase. To se i potvrdilo, Hradec nás dostupoval, bylo to takové soubojové utkání. Ve druhé půli se to více otevřelo, myslím, že jsme měli více ze hry, ale soupeř nás potrestal z brejku a inkasovaný gól nám překazil plány. Myslím, že i střídání nám pak pomohlo. Byli jsme ještě více dominantní, vyšla nám akce a vyrovnali jsme."