ne 3.4.2022

Koncert béčka: šest gólů Uničovu

Juniorka Baníku zažila idylické nedělní dopoledne - ve 22. kole MSFL po výborném výkonu šesti góly vyprovodila Uničov. Opět se trefil nejlepší kanonýr soutěže Petr Jaroň, za nějž se už dotáhl dalšími dvěma brankami spoluhráč Daniel Smékal.

Vzhledem k nepříznivému počasí, mrazu a sněžení se zápas musel odehrát na Vistě na umělé trávě, ale domácím to pranic nevadilo. Naopak po rychlém kontru po levém křídle a gólu Sotorníka ze druhé minuty se dostali do pohody, kterou v závěru úvodní dvacetiminutovky korunovali parádní akcí po ose Fulnek - Budínský - Smékal, jenž lahůdkovou přihrávku spoluhráče na malé vápno jen pohodlně usměrnil do prázdné brány.

Podobné rysy měla i další branka: jen o dvě minuty poté naservíroval Sotorník zleva znovu balon na malé vápno a Budínský, který se v béčku poprvé rozehrával po několikatýdenním zranění, se vzápětí blýskl i přesným zakončením.

Baník také druhou půli začal s velikou chutí a rychlým gólem, a to opět z kopačky Smékala, který po souhře se Sotorníkem střelou po zemi zvýšil na 4:0. Sebevědomí domácích ještě vzrostlo a naprosto diktovali tempo utkání. Záhy připojil pátý gól dorážkou zblízka důrazný Říha a po perfektně sehraném brejku a centru Sotorníka do vápna se prosadil i nejlepší střelec soutěže Petr Jaroň, který obstřelil Kvapila pošesté.

Delikatesní tečku mohl udělat čtvrthodiny před koncem střídající Holaň, ale jeho chytrý lob přes špatně postaveného gólmana takřka z poloviny hrací plochy skončil decimetry vedle tyčky.

Tomáš Hejdušek: "Zápas jsme rozhodli povedenými vstupy do obou poločasů. I přes nějaké lehké ztráty v přechodové fázi jsme předvedli spoustu povedených akcí. Dnes jsme byli i dostatečně produktivní, soupeře jsme navíc sami do ničeho nepustili. Kluci dnes opravdu zaslouží pochvalu.”

3.
Baník B VS Uničov

Poločas: 3:0
Branky: 2. Sotorník, 20. a 47. Smékal, 22. Budínský, 53. Říha, 63. P. Jaroň. Rozhodčí: Mankovecký – Dudek, Matějek. ŽK: Ambrozek, Bala.