FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Knokaut z poslední akce. Jihlava - Baník 2:1

24.09.2017 | Redakce

Taková porážka zabolí dvojnásob. Baník v utkání 8. kola HET ligy neudržel v Jihlavě vedení a z poslední akce zápasu v 93. minutě inkasoval druhý, rozhodující gól. Znamená to, že Slezané se po sedmém utkání v řadě bez výhry propadli na sestupové patnácté místo.

I. liga, 8. kolo, ne 24.9. , diváci: 3448
FC Vysočina Jihlava - FC Baník Ostrava
2:1
(1:1)

Branky: 36. Ikaunieks, 90.+3. Fulnek - 21. de Azevedo z penalty. Rozhodčí: Zelinka - Kříž, Arnošt. ŽK: Fulnek - de Azevedo, Vašek.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš - Vaculík, Zoubele (64. Dvořák) - Fulnek, Urblík, Popović (71. Klíma) – Ikaunieks.

FC Baník Ostrava: Vašek - Pokorný, Šindelář, Azackij – Pazdera, Hrubý, Hlinka, Breda – Mičola (62. Granečný), J. Šašinka (70. Baroš), De Azevedo (83. Sus).

Komentář

Uzdravený kapitán Milan Baroš usedl na lavičku a hostující kouč Radim Kučera se pokusil soupeře překvapit defenzivnějším rozestavením se třemi stopery, které v defenzivní činnosti doplňovali oba krajní záložníci.

A tentokrát začalo všechno, jak mělo. Baník si přes infarktovou skrumáž ve vápně hned v první minutě pohlídal start a šel i do vedení. 

I proto, že v banku tentokrát ležely pro oba týmy vcelku důležité body, převládala spíše defenzíva. Nebezpečí se na obou stranách rodilo takřka výhradně po standardních situacích. Baník ohrozil Hanuše v 17. minutě Pokorným, který ale po rohu volejem o pár decimetrů minul břevno, hned o minutu nato po rohu proletěl balon celým jihlavským malým vápnem bez gólové intervence, ale pak to přišlo. Ve 20. minutě přišlápl jihlavský hráč ve vápně nohu Jakubu Šašinkovi a De Azevedo z penalty zamířil přesně k tyči.

Ostravské vedení ale zdobilo jihlavský ukazatel skóre jen čtvrthodinu. Vašek ještě s námahou vytlačil ránu Keresteše, ovšem v 36. minutě se Vaculíkův centr od levé postranní čáry snesl na malé vápno k Ikaunieksovi, který jemnou tečí prodloužil balon ke vzdálenější tyči.

I ve druhé půli se šance rodily spíše nahodile a po standardních situacích. Kousek chyběl hlavičce Jakuba Šašinky i dorážejícímu Šindelářovi, na opačné straně se naopak střílený centr Keresteše zákeřně stočil na břevno. Po příchodu Baroše se v závěrečné čtvrthodině začal nadechovat Baník a zdálo se, že v závěru by z územní převahy mohl získat i bodový bonus. Baroš v 90. minutě po rychlém brejku oslovil ideální přihrávkou do běhu i Hrubého, který však levačkou minul bránu.

Okamžiky zmaru pak znásobila Jihlava z posledního centru v utkání, který si po velkém závaru ve vápně našel Fulnek a napálil míč pod břevno. Hned po rozehrání zazněla píšťálka.

Ohlasy trenérů

IVAN KOPECKÝ: "Dokázali jsme otočit utkání, s tím je velká spokojenost. Vítězství je o to cennější, že jsme ho dosáhli brankou v závěru utkání."RADIM KUČERA: "Je to hodně kruté. Šli jsme do vedení a věřil jsem, že nám to pomůže. Hra se pak přelévala, domácí ale srovnali na 1:1. V 90. minutě jsme měli brejk a gólovku, bohužel Hrubý neskóroval. V poslední minutě pak domácí byli důraznější po standardce a rozhodli."


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA